Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3088
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Gwiazdy kina myślą o Lubomierzu

Niedziela, 3 sierpnia 2008, 14:05
Aktualizacja: 14:59
Autor: Mar
Region Jeleniogórski: Gwiazdy kina myślą o Lubomierzu
Fot. TEJO
Niecałe dwa tygodnie zostały do rozpoczęcia 12 Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu. Po kłopotach związanych ze zmianą władzy w mieście przygotowania do festiwalu ruszyły pełną parą dwa miesiące temu i jak zapewnia szefowa stowarzyszenia Sami Swoi, Jadwiga Sieniuć, wszystko jest już zaplanowane.

Do konkursu na najlepszą polską komedię stanęła rekordowa liczba 12 obrazów. Filmy będą wyświetlane aż w czterech miejscach, w kinie Raj, w Galerii za Miedzą, w sali widowiskowej liceum i na rynku.

Będzie też konkurs kina niezależnego o Złotą, Srebrną i Brązową Zawleczkę. W czwartek 14 sierpnia dyskoteka pod Kasztanami. W piątek (15 VIII) uroczyste otwarcie festiwalu i koncert Pawła Kukiza z zespołem Piersi. W sobotę turniej aktorzy kontra organizatorzy o świński ryj a wieczorem kabareton. Natomiast w niedzielę na scenie pojawi się orkiestra filharmonii dolnośląskiej z największymi przebojami.

Oczywiście przyjadą aktorzy. W tym roku będzie między innymi Paweł Królikowski, Maciej Stuhr, który z Karpnik gdzie kręci film będzie miał niedaleko, Andrzej Grabowski na którego czeka kryształowy granat przyznany w zeszłym roku. Oczywiście lista sław będzie się wydłużać w miarę zbliżania do rozpoczęcia festiwalu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group