Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 3982
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gwiazda na scenie jeleniogórskiego teatru

Niedziela, 2 października 2016, 10:40
Aktualizacja: 10:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Gwiazda na scenie jeleniogórskiego teatru
Fot. Przemek Kaczałko
Trzeci dzień (sobota, 1.10) w ramach 46. Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych był okazją do zapoznania się ze sztuką w reżyserii Krystyny Jandy, która wcieliła się również w postać matki mającej ogromne problemy z tolerancją.

„Matki i synowie” to opowieść o niezwykle trudnej, życiowej sytuacji, która w obecnych czasach ciągle uchodzi za kontrowersyjną, ale to właśnie warszawski Teatr Polonia uznawany jest za jedną z najbardziej niezależnych scen w Polsce.

Historia matki, która nie może pogodzić się ze śmiercią swojego syna – homoseksualisty, skłaniała do refleksji. Był to spektakl poruszający i zmuszający do myślenia, po którym z pewnością widzowie długo dyskutowali nad treścią dramatu Terrence'a McNally'ego.

Jeleniogórska publiczność doceniła grę aktorów, szczególnie mistrzowskie wykonanie roli matki przez Krystynę Jandę. - Spektakl bardzo mi się podobał. Zawsze jestem pod wrażeniem spotkań teatralnych. Mieliśmy trudność z dostaniem biletów, ale udało się – siedzieliśmy osobno z mężem, ale byliśmy. Krystyna Janda pokazała to świetnie, jestem pod wrażeniem gry aktorów – wyznała Anna Bałkowska.

Już dzisiaj (niedziela, 2.10, godz. 19:00) kolejna propozycja dla wielbicieli sztuki. Kinoteatr Mumio przedstawi spektakl pt. „Welcome home boys”. Bilety: 70 zł (parter), 50 zł (balkon).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group