Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6499
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Gwiazda Afganistanu dla mieszkańca Kowar

Sobota, 24 stycznia 2015, 8:46
Aktualizacja: 16:25
Autor: Manu
Kowary: Gwiazda Afganistanu dla mieszkańca Kowar
Fot. UM Kowary
Czwartkowa (22.01) sesja Rady Miasta Kowary miała uroczysty akcent. Gościł na niej wojskowy komendant uzupełnień w Bolesławcu – ppłk Andrzej Łuka, który wręczył medal – Gwiazdę Afganistanu oraz odznaczenie Wojskowy Krzyż Zasługi z Mieczami mieszkańcowi Kowar, chorążemu Piotrowi Opackiemu.

Chorąży Piotr Opacki otrzymał Gwiazdę Afganistanu za dwukrotną wzorową wojskową służbę na misji w Afganistanie. Odznaczenie nadane zostało przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i stanowi nagrodę za czyny męstwa oraz odwagi dokonane w czasie wojny, w warunkach szczególnie niebezpiecznych.

Podczas uroczystości obecni byli m.in.: burmistrz Kowar Bożena Wiśniewska, radni Rady Miejskiej z przewodniczącym Andrzejm Machnicą oraz rodzina chor. Piotra Opackiego i zaproszeni goście.

Odznaczenia chor. Piotrowi Opackiemu, w imieniu Prezydenta RP, wręczył ppłk Andrzej Łuka, który podczas swej kariery wojskowej był wielokrotnie odznaczany, m.in. brązowym, srebrnym i złotym medalem “Za zasługi dla obronności kraju”, brązowym i złotym medalem “Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny” i srebrnym “Krzyżem Zasługi”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group