Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 4998
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Guten Morgen! Good Morning! – ciekawska sobota

Niedziela, 22 stycznia 2017, 4:56
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2017, 8:08
Autor: J. Cz.
Jelenia Góra: Guten Morgen! Good Morning! – ciekawska sobota
Fot. J. Bialuk
Wczoraj (21.01) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze wraz z rodzicami mieli okazję wziąć udział w zajęciach w ramach „Ciekawskiej Soboty”. Tym razem uczyli się języków obcych, chociaż była to bardziej dobra zabawa niż nauka.

Wszystko zaczęło się o godzinie 10:00 w pięknie ozdobionej szkolnej auli, gdzie wszyscy przybyli obejrzeli program artystyczny w językach obcych przygotowany przez uczniów SP 2. Dominowały języki nauczane w tej szkole, czyli niemiecki i angielski, ale można było usłyszeć również język francuski i hiszpański.

Goście mogli wziąć aktywny udział w prezentacji angielskiej piosenki, obejrzeli występ Kółka Języka Niemieckiego, wysłuchali wierszy.

Następnie odbyły się zajęcia „Dla każdego coś miłego” oczywiście w językach obcych. Były gry planszowe, krzyżówki, puzzle, łamańce językowe, kolorowanki, film po angielsku i program komputerowy po niemiecku. Dzieci mogły również wykonać laurki dla babci i dziadka z okazji ich święta. Impreza zakończyła się wspólnym rapowaniem i śpiewem po niemiecku.

Wszyscy przybyli do SP 2 mogli przekonać się, że nauka języków obcych może być dobrą zabawą i że naprawdę warto się ich uczyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group