Reklama
Wtorek, 9 czerwca
19°C Jelenia Góra

Grzybowa ruletka

Audio

Czytaj na głos

Są takie miejsca w Jeleniej Górze, gdzie można kupić świeżo zebrane w okolicznych lasach grzyby. To m.in. targowisko na Zabobrzu, czy też pod arkadami w rejonie placu Ratuszowego i ulicy Długiej, gdzie też zwyczajowo pojawiają się grzybiarze oferujący na sprzedaż swoje zbiory mieszkańcom miasta.

Autor: RaZ 1 min czytania

Sezon na grzyby mamy w pełni. Nie wszyscy jednak mogą iść w teren i sobie nazbierać tych aromatycznych owoców lasu. Można je kupić na targowiskach.

Tu jednak – o ile nie czujemy się pewnie w znajomości grzybów – warto być ostrożnym. Każdego roku w Polsce dochodzi do prawie1000 przypadków zatruć grzybami. Średnio z tego powodu umiera kilkadziesiąt osób.

Dlatego nie zaszkodzi zakupione grzyby zanieść do najbliższej stacji Sanepidu z prośbą o ocenę, czy aby na pewnością one jadalne. Można także upewnić się, czy dane targowisko zatrudnia certyfikowanego grzyboznawcę.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Brak zdjęcia Zatrudnimy Dam pracę Szklarska Poręba Cena Brak zdjęcia Kontenery wynajem- odpady po budowlane ,gruz i inne Usługi różne Jelenia Góra Cena Brak zdjęcia Elewacje Docieplenia Domów Usługi budowlane Jelenia Góra Cena Brak zdjęcia Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Dam pracę Cieplice Śląskie-Zdrój Cena

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka