Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6721
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Grzybek” ma być chroniony potrójnie

Wtorek, 23 lipca 2013, 6:55
Aktualizacja: Środa, 24 lipca 2013, 7:06
Autor: Angela
Jelenia Góra: „Grzybek” ma być chroniony potrójnie
Fot. Angela
Firma „Jasiowa Dolina” z Wojanowa wykona dokumentację projektowo – kosztorysową na roboty zabezpieczające Wieżę Krzywoustego w Jeleniej Górze. O co chodzi z zabezpieczeniem obiektu, którego modernizacja zakończyła się w 2010 roku i kosztowała 331 tys. euro?

Tym razem będzie to zabezpieczenie wieży widokowej przed wpływami atmosferycznymi, gołębiami i… wandalami, którzy w ostatnim czasie znowu dali o sobie znać wybijając szybę w drzwiach i podpalając ławki stojące przy zabytkowym obiekcie.

Przeciwko deszczom i przedostawaniem się wody do wnętrza klatki schodowej zamontowane zostaną ekrany ze szkła akrylowego. Przed zabrudzeniami odchodami ptaków wieżę chronić będą urządzenia ultradźwiękowe , a przed wandalami - monitoring. Zaplanowano tu zamontowanie również dziewięciu dodatkowych lamp na drodze prowadzącej na wieżę.

Póki co miasto ogłosiło i rozstrzygnęło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej. Przetarg wygrała firma „Jasiowa Dolina” z Wojanowa , która za to zadanie zaproponowała cenę 8700 zł.
Projekt i kosztorys mają być gotowe do 31 sierpnia br. Kiedy miasto przystąpi do realizacji tego zadania? Niewykluczone, że jeszcze w tym roku, jeśli tylko znajdą się na to pieniądze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group