Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4703
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Grypa czyha, sanepid czuwa

Środa, 18 listopada 2009, 8:47
Aktualizacja: 8:48
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Grypa czyha, sanepid czuwa
Fot. ......
W związku z sezonem grypowym i zagrożeniem wirusem tzw. nowej grypy pod lupę sanepidu poszły szkoły i przedszkola w całym kraju. Inspektorzy sprawdzają, czy w kranach szkolnych łazienek jest ciepła woda, a na umywalkach – mydło. Kontrolowany jest też ogólny stan sanitariatów oraz wyposażenie szkół w środki czystości.

W stolicy Karkonoszy sanepid rozpoczął kontrole w miniony poniedziałek. Jak powiedziała nam Ewa Czyżewska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze. – Akcja potrwa do piątku, mamy nadzieję, że uda nam się skontrolować wszystkie jeleniogórskie placówki – dodaje.

Jest jeszcze za wcześnie by mówić o wynikach naszych działań. Z wstępnych informacji nie wynikają żadne uchybienia ze strony szkół w kontrolowanym zakresie, jednak coś więcej na ten temat będzie można powiedzieć dopiero po wizycie w każdej ze szkół.

Tymczasem inspektorzy sanepidu sprawdzają czy w szkolnych toaletach jest mydło, ręczniki, suszarki, bieżąca woda i papier toaletowy. Pod lupę poszły też środki czystości, które mają chronić uczniów przez wirusami.
- Sprawdzamy, czy szkoły są wyposażone w środki czystości, za pomocą których mogą na bieżąco przecierać poręcze czy klamki w szkole, czyli te elementy, które są najczęściej dotykane przez uczniów i na których mogą być przenoszone wirusy – wyjaśnia Ewa Czyżewska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
205
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group