Poniedziałek, 22 czerwca
20°C Jelenia Góra
reklamy

Grupa „Żelazny” ćwiczyła u nas

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Dziś jeleniogórzanie i turyści mogli podziwiać treningi jednego z najlepszych zespołów akrobatyki lotniczej, grupy AZL „Żelazny”. Treningi trwały do godziny 16.

reklamy
reklamy

Lotnicy, pochodzący z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, zawitali do nas, bo tu znaleźli świetne warunki do ćwiczeń. Po tragedii, jaka dotknęła zespół 1 września 2007 w Radomiu (podczas pokazów na oczach tysięcy widzów zginęło dwóch lotników), grupa AZL „Żelazny” właśnie odbudowuje zespół. Jak powiedział Muzycznemu Radiu Jacek Musiał, dyrektor Aeoroklubu Jeleniogórskiego, rekonstrukcja drużyny może trwać bardzo długo, dlatego lotnicy muszą jak najwięcej trenować. Do tego oblatują swój najnowszy samolot.

Ćwiczebne odgłosy nurkowania i pikowania dochodziły z okolic lotniska do uszu mieszkańców już wczoraj wieczorem. Ci, którzy przejeżdżali blisko lotniska, widzieli karkołomne ewolucje maszyny. - Miałem okazję ją pilotować. To prawdziwe cacko o niesamowitych możliwościach - mówi Jacek Musiał. Piloci ćwiczyli między innymi niskie przeloty nad lotniskiem i skomplikowane figury akrobacyjne nad ulicą Wiejską i Konstytucji 3 Maja. Jutro wracają na lotnisko Aeroklubu zielonogórskiego.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka