Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8378
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Grupa radnych wydała oświadczenie

Sobota, 30 grudnia 2017, 13:01
Aktualizacja: Niedziela, 31 grudnia 2017, 4:52
Autor: Oświadczenie
– Skutkiem wieloletnich zaniedbań wynikających z działań Prezydenta Miasta, Jelenia Góra znalazła się w trudnej sytuacji finansowej: – grupa radnych , którzy w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry głosowali przeciwko projektowi budżetu, wystosowali oświadczenie do mieszkańców miasta i prezydenta.

W przedłożonej nam propozycji budżetu zadłużenie miasta ma zwiększyć się do blisko 183 milionów złotych. 54 milionowy deficyt ma być pokryty emisją obligacji. Zaproponowany budżet jest kontynuacją wieloletniej stagnacji miasta. Znajdujące się w nim inwestycje nie rozwiązują realnych potrzeb mieszkańców. Większość radnych uznała, że jest to ostatni moment na podjęcie działań racjonalizujących wydatki tak, aby każda złotówka była wydana w jak najlepszy sposób. Ponieważ to Rada Miejska ma wyłączną kompetencję przyjęcia budżetu i to do Rady należy decyzja w tym zakresie, Prezydent powinien uwzględniać różne jej rozstrzygnięcia. Ze smutkiem przyjęliśmy wiec stanowisko Prezydenta wyrażone na konferencji prasowej. Nie jest prawdą, że nieprzyjęcie budżetu skutkuje zagrożeniem dla bieżącego funkcjonowania Miasta i planowanych inwestycji. Zamiast deprecjonowania decyzji Rady Miejskiej Jeleniej Góry i personalnych ataków należałoby przyjąć, że nasz sprzeciw spowodowane jest próbą znalezienia rozwiązania leżącego w interesie miasta i mieszkańców.

Panie Prezydencie, apelujemy o umiar i powściągnięcie urażonych ambicji. Naszym celem nadrzędnym jest dobro jeleniogórzan, a tym samym jak najszybsze uchwalenie budżetu. W tak trudnej sytuacji należy stanąć ponad podziałami, w związku z czym ponownie deklarujemy gotowość do rozmów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group