Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5891
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grupa radnych wydała oświadczenie

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 30 grudnia 2017, 13:01
Aktualizacja: Niedziela, 31 grudnia 2017, 4:52
Autor: Oświadczenie
– Skutkiem wieloletnich zaniedbań wynikających z działań Prezydenta Miasta, Jelenia Góra znalazła się w trudnej sytuacji finansowej: – grupa radnych , którzy w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry głosowali przeciwko projektowi budżetu, wystosowali oświadczenie do mieszkańców miasta i prezydenta.

W przedłożonej nam propozycji budżetu zadłużenie miasta ma zwiększyć się do blisko 183 milionów złotych. 54 milionowy deficyt ma być pokryty emisją obligacji. Zaproponowany budżet jest kontynuacją wieloletniej stagnacji miasta. Znajdujące się w nim inwestycje nie rozwiązują realnych potrzeb mieszkańców. Większość radnych uznała, że jest to ostatni moment na podjęcie działań racjonalizujących wydatki tak, aby każda złotówka była wydana w jak najlepszy sposób. Ponieważ to Rada Miejska ma wyłączną kompetencję przyjęcia budżetu i to do Rady należy decyzja w tym zakresie, Prezydent powinien uwzględniać różne jej rozstrzygnięcia. Ze smutkiem przyjęliśmy wiec stanowisko Prezydenta wyrażone na konferencji prasowej. Nie jest prawdą, że nieprzyjęcie budżetu skutkuje zagrożeniem dla bieżącego funkcjonowania Miasta i planowanych inwestycji. Zamiast deprecjonowania decyzji Rady Miejskiej Jeleniej Góry i personalnych ataków należałoby przyjąć, że nasz sprzeciw spowodowane jest próbą znalezienia rozwiązania leżącego w interesie miasta i mieszkańców.

Panie Prezydencie, apelujemy o umiar i powściągnięcie urażonych ambicji. Naszym celem nadrzędnym jest dobro jeleniogórzan, a tym samym jak najszybsze uchwalenie budżetu. W tak trudnej sytuacji należy stanąć ponad podziałami, w związku z czym ponownie deklarujemy gotowość do rozmów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58) Dodaj komentarz

jerzy43 30-12-2017 13:17
I znowu ogólniki, żadnych konkretów - Prezydent jest be, a my cacy. Politykierstwo, dbanie o własną doopę, układy, układziki. Będę o was pamiętał przy nadchodzących wyborach.
~ 30-12-2017 13:56
do: jerzy43 (13:17)
Jakie ogólniki? Jest gotowość do rozmów! Pałeczka w ręce prezydenta! Do tej pory nie chciał rozmawiać, więc o jakich konkretach może być mowa, jeśli nic nie ustalił ze swoimi przeciwnikami? Liczył na to, że jak zwykle sam będzie miał na wszystko wpływ. Tym razem się nie udało i trzeba rozmawiać, co nie jest w jego stylu. Stowarzyszenie DRS prezydent nazywa "dres", co już świadczy o jego negatywnym nastawieniu. Jak tu z kimś takim ustalać jakieś konkrety?
~ 30-12-2017 20:11
do: ~ (13:56)
Tak, gotowi! Niektórzy są gotowi od kilku lat, a nawet kadencji. O ile wiem co robi/ nie robi Zawiła czy jego poprzednicy i co mogę docenić/ mieć pretensje - to radni rzeczywiście są tylko gotowi do wypowiadania powszechnie znanych sloganów i farmazonów. Niestety poza paroma wyjątkami nie spotkałem się z przedstawianiem publicznie większych propozycji.
~abc 31-12-2017 0:32
do: ~ (13:56)
Ale bełkot. I na samym początku 'oświadczenia' wrzutka-manipulacja - że zadłużenie, zadłużenie jest be, i to wina Zawiły... żenujące..... prawie wszystkie większe miasta są zadłużone, taki Wałbrzych czy Wrocław w przeliczeniu na mieszkańca i w wartościach bezwzględnych wielokrotnie więcej (w przeliczeniu długu na mieszkańca Jelenia jest gdzieś na 200 miejscu w PL). Jeżeli zaciąga się dług, by przejściowo prefinansować inwestycje finansowane w 70 czy 85% z UE nie ma w tym nic dziwnego i złego... Ale rozumiem że ta ich "informacja" jest obliczona na czytelników o poziomie wód gruntowych na Saharze. Najpierw nie zatwierdzili budżetu - i jeżeli w styczniu pójdą w zaparte to miasto straci wiele dotacji - a teraz odwracają kota ogonem - że to wszystko wina Zawiły... Nie dziwię się, że się ze wstydu nie podpisali pod "oświadczeniem", chyba zaczyna do nich docierać, że za działania na szkodę mieszkańców będą zaorani w przyszłorocznych wyborach.
~Xiz 31-12-2017 9:43
do: ~abc (0:32)
Przecież wiadomo z imienia i nazwiska, kto głosował przeciw budżetowi. Wielu z tych ludzi już dawno nie powinno pełnić żadnych publicznych funkcji, bo w głowie mają wiele rzeczy, ale niewiele pożytecznych, a już na pewno nie mają troski o interes wspólnoty, którą reprezentują.
~jary 31-12-2017 12:49
do: ~Xiz (9:43)
Wywalić na zbity pysk i niech będzie jak było.Ja też bym tak pisał jakbym był rodziną
~ 30-12-2017 13:45
Jedna jedyna sprawa to jak najszybciej wywalić z urzędu tego prezydenta.Udowodnił,że w dalszym ciągu zadłuża miasto.Ten Zarząd miasta już dawno się zużył,oni są skostniali i niereformowalni.
~ogon_kota 30-12-2017 13:57
Ogólniki, frazesy i lanie wody. To ja w takim razie zadam szanownej Nieformalnej antyprezydenckiej koalicji Radnych trzy proste pytania: Od jak dawna szanowni Radni znali założenia budżetowe 2018? Czy ktoś przygotował własne projekty do budżetu, zgłosił je podczas sesji lub wnosił poprawki do założeń budżetu 2018? I ostatnie pytanie - kto od trzech lat współrządzi z prezydentem miasta i czekał do ostatniej chwili - czyt. do praktycznie ostatniego w kadencji budżetu żeby nagle przypomnieć sobie że prezydent je zły i be ?
~Amon 30-12-2017 13:59
Hahaha!!! "Skutkiem wieloletnich zaniedbań..." czyli że wcześniej nie było rady miasta????? Dlaczego obudzili się dopiero przed wyborami???
~Amon 30-12-2017 14:03
Aaaaa jeszcze jedno. Teraz zacznie się wzajemne obrzucanie się gó...em przez rządzących i ich zwolennikow/przeciwników
~? 30-12-2017 14:05
Błagam już nie trącacie o śmieszność, wy już jesteście śmieszni mydląc oczy ludziom tymi banałami. Podajcie własny projekt budżetu to uwierzę, że na czym bądź na kimkolwiek oprócz władzy wam zależy.
kazimierzp 30-12-2017 14:32
Dlaczego pod tym tekstem nie ma podpisów sygnatariuszy "tego listu"? Jeżeli to stworzyli pan Miedziński, Wrotniewski, Szklarska, Ładziński to jeżeli ta sytuacja jest tak zła to między innymi przez nich bo byli w gremiach władzy! Teraz nagle sporządnieli. Dla mnie są co najmniej mało wiarygodni. Dla mnie faryzeusze...
~jary 31-12-2017 13:08
do: kazimierzp (14:32)
Niech pan najpierw rozliczy się ze swoich poczynań w Radzie .Kiedyś to można było nawet rodzinie stołki załatwiać a teraz radni nieporadni?.Żle to świadczy.Proszę nie zapominać, że jest wiele ludzi którzy o panu mają nienajlepsze zdanie Jeśli był pan tak dobrym radnym to dlaczego wypieprzyli? Kanty jakieś czy nieudolność? Pana czas już dawno minął.Starszy człowiek a mimo braku zębów jeszcze gryzie,może lepiej lizać ? Tacy jak widać mają się w Jelonce dobrze
~MateuszK 31-12-2017 17:44
do: ~jary (13:08)
Pan Kazimierz przynajmniej miał się odwagę podpisać. Dzieki temu możesz go atakować personalnie. Też się podpisz to będziesz partnerem do rozmowy.
~do p. Kazimierza 30-12-2017 14:37
Brawo Panie Kazimierzu, gratuluję odwagi, duże brawa.
~ 30-12-2017 15:04
Pani radna Anna Ragiel wstawiła do spółek miejskich już czterech członków rodziny. Synka do schroniska MPGK a Synową do zieleni miejskiej tez w MPGK do tego drugi Synek w Wodniku pracuje i jego Panienka też. Przecież tej pani radnej Annie chodzi tylko o stołki dla rodziny. Zastrasza lub kupuje nauczycieli i szantażuje, że ma ich głosy. Ludzie powiedzcie dość! I ona była kiedyś nauczycielką i nasze dzieci uczyła!! Czego?? Kumoterstwa, nepotyzmu, kierowania się własnym interesem! Panie chroń ich przed takimi pedagogami!
czlowiekpuszcza 30-12-2017 15:09
Kazimierzp, startuj ze swoim mądrościami. Dostaniesz 5 głosów.
kazimierzp 31-12-2017 9:38
do: czlowiekpuszcza (15:09)
Dopóki są listy partyjne nie mam najmniejszego zamiaru stawać do wyborów. Nie lubię być zależny od byle jakiego bubka z którejkolwiek dzisiejszej bandy zwanej "partiami". Czy to PiS , czy PO, czy SLD, czy Nowoczesna. Był taki jeden który niby walczył o JOW wszędzie ale coś dał d... ciała. razem z całą swoją grupą niby nie polityczną.
~jary 31-12-2017 13:37
do: kazimierzp (9:38)
Głosów to pan miałby tyle, co członków w rodzinie ,a może jeszcze mniej
kazimierzp 31-12-2017 19:36
do: ~jary (13:37)
To może "jary" się ujawnij. Zorganizuję naszą debatę w którejś z redakcji czy studiu o mieście, sprawach miasta a potem poddamy się osądowi słuchaczy, widzów, czytelników. Tak a propo jednego twego wpisu - nikomu z rodziny nic nie załatwiałem, wręcz przeciwnie!;-) Masz odwagę podyskutować twarzą w twarz. Ja nie gryzę, choć mam czym.
~przybysz 30-12-2017 15:25
a durny lud wybierał mówiłem nie głosujcie na niego on juz był
~alexpand57 30-12-2017 15:29
Jeśli to grupa radnych PIS-u to jest odwrotnie.
~Bambo 30-12-2017 15:47
Drodzy Radni składający to oświadczeni! Konkrety! Jakie propozycje są wasze! O zadłużeniu wszyscy wiedzą. Wiedzą też, że dzieje się niezbyt dobrze. Konkrety, konkrety, konkrety na temat waszych działań i zamiarów. "Skutek wieloletnich zaniedbań", czy powiadomienie do prokuratury złożone? Bo chyba nie grupa radnych decyduje o tym, czy były zaniedbania, czy nie!... Trzeba też jasno powiedzieć, że PIS w Polsce zrobił dużo dla Polaków (przynajmniej więcej niż poprzednicy. Niektóre rzeczy PIS zrobił bardzo dobrze, niektóre mniej dobrze, a nie które po prostu spieprzył. Ten kto nic nie robi się nie myli. Proszę odwiedzających radnych PISu o wskazanie choćby przykładowych i konkretnych działań racjonalizujących wydatki tak, aby każda złotówka była wydana w jak najlepszy sposób! Jesteście to w stanie zrobić na forum publicznym?
~Tubylec 30-12-2017 15:53
O jaki interes Jeleniogórzan dba ta grupa renegatów, Kiedyś im wszystko pasowało, a teraz pucują się do PiSu, bo chcą miejsc na listach kandydatów w najbliższych wyborach, Skompromitowali się już na tyle swoimi działaniami, że im tylko PiS pozostał. Byli już wszędzie, w każdym ugrupowaniu w różnych kadencjach rady miasta i pomieszało im się w głowach na tyle, że nie odróżniają swojego interesu od interesu Jeleniogórzan. Gdyby chodziło o to co mówią, to zgłosiliby poprawki do budżetu w czasie sesji i próbowali przeforsować zmiany, tak by było lepiej dla mieszkańców, ale głosowanie przeciwko budżetowi bez próby choćby jakiejkolwiek dyskusji jest działaniem politycznym, skierowanym przeciwko prezydentowi Zawile, a pozostawieniem miasta bez budżetu pokazują, że mają mieszkańców Jeleniej Góry w czarnej d... . To ich interes osobisty się liczy. Dziwne jest w tym wszystkim postępowanie radnego Ładzińskiego. Swoim głosowaniem pokazał, że bliższe mu są zadymy intrygantów z radna A. Ragiel na czele niż interes miasta, którego jest radnym. Cóż pewnie A. Ragiel obiecała coś załatwić ...
~anty dres 30-12-2017 17:38
Mieciu do roboty niech się zabierze fizycznej ,to stonuje w kombinacjach politycznym ze swym panem Hubertem!!!
~Syf 30-12-2017 19:44
WSPANIAŁE OŚWIADCZENIE !!! Najlepsza jest wzmianka jak to zależy im na mieszkańcach. To się ubawilem !!! Jeżeli na najważniejszej sesji zajmuje się takimi rzeczami jak odwoływanie Przewodniczącego a nie budżetem i zgłaszaniem jakichkolwiek poprawek to ja za taką troskę dziękuję!!! Jeśli już to odwołanie powinno nastąpić po tej sesji!.
~Do koryta, gotowi, start!!! 30-12-2017 20:28
Rozje(b*)ać łatwo, a budować to już trudniej. Plutokracja już sie organizuje?
~maria11 30-12-2017 20:36
oświadczenie ok i można zrozumieć ale pytanie do szefa tej grupy P.Wrotniewski ?czy cel aż tak uświęca środki ze poszliście razem z panią Regiel ...nie wstyd Wam ze bierzecie odział w zemście za męża chyba ze popieracie to co sie działo w schronisku dla zwierząt
~ccc 30-12-2017 20:49
panie radny ładzinski wstyd mi za pana miałam pana za poczciwego człowieka ale się sromotnie pomyliłam nie wiedziałam że z pana taki lis farbowany oj wstyd wstyd .
~ccc 30-12-2017 21:09
wszystko co czytam o ruchach które dzieją się w radzie miejskiej są dla mnie mieszkańca tego pięknego miasta policzkiem wymierzonym , nie mogę zrozumieć ruchów ....opozycji...przecież to działanie na szkodę nas wszystkich .Tym panom i paniom w pażdzierniku właśnie powiem kategoryczne NIE , a muszę powiedzieć że mam mnóstwo koleżanek i kolegów których głos będzie istotny przy wyborach.
~Ilona 30-12-2017 21:14
Tchórz ich obleciał jak zaczęli czytać komentarze, że nie będą na nich głosować i odpadną od koryta.
~ccc 30-12-2017 21:22
do IIona może zobacz co się wokół ciebie dzieje nie tylko w tym mieście ale w tym kraju ,atu nie chodzi o jak twierdzisz KORYTA.
~Bambo 30-12-2017 21:34
A konkretów nadal brak!!! Same domysły.... No jeleniogórscy Radni PIS-u.... Dalej... Wskażecie choćby kilka przykładowych i konkretnych działań racjonalizujących wydatki tak, aby każda złotówka była wydana w jak najlepszy sposób na forum publicznym?
Mirek Faryniarz 30-12-2017 21:46
Siara i tyle w temacie.
~gluś 30-12-2017 22:05
a czegóż to grupa radnych się obawia, że nie podpisała się pod swoim oświadczeniem ?
~Pisowskie metody 31-12-2017 10:20
do: ~gluś (22:05)
Obawia się nas wyborców. To tchórze.
Jacek Cywinski 30-12-2017 22:32
~CCC 30-12-2017 22:43
Dość układania się przed nowymi wyborami ,zabierzcie się za pracę i budżet ,nie za to wam płacimy wszyscy obywatele tego miasta targujecie jak przekupy na targu ,robi się niedobrze od tej targowicy i głosowania za przyszłe miejsca na liście wyborczej .
~??? 30-12-2017 22:53
To przez rozrzutność naszych władz JG. Jak się płaci za fontannę koło Małej Poczty ponad milion złotych to są i długi.
~Do radnego pisowskiego 31-12-2017 10:18
do: ~??? (22:53)
Okropna rozrzutność. A przecież można było dużo oszczędniej. Np można było kupić na złomowisku metrową rurkę po instalacji hydraulicznej. Wetknąć w ziemię i podłączyć lub nie do wody. Byłoby przaśnie, prymitywnie, byle jak, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na budowę w tym miejscu kolejnej kaplicy dla moherów.
~JG Prawica 30-12-2017 23:27
Wydawanie jakiegokolwiek oświadczenia nie zmienia faktu, że to właśnie radni ponoszą całkowitą odpowiedzialność za skutki blokowania budżetu. Są ogromne, właściwie blokują wszelkie działania na nadchodzący rok. Czy to jest wyjście z zapaści??? Nie. Czy zabieranie się za naprawy i pouczanie Prezydenta w przeddzień kolejnego roku , to akt świadomości ??? Mam wrażenie ( delikatnie ujmując), że większość Radnych nie ma bladego pojęcia czym jest budżet miasta, jego blokowanie i dalekosiężne konsekwencje. Za tę decyzję ponosicie Państwo całkowitą odpowiedzialność
~jary 31-12-2017 13:34
do: ~JG Prawica (23:27)
Ty głuptasie nie masz pojęcia o budżecie .Budżet wieloletni jest niezachwiany,a ten na rok przyszły musi być utworzony do końca stycznia ,ty zawiły prostaczku
~Nil 5-01-2018 22:17
do: ~jary (13:34)
Wpis przywodzi mina myśl pewnego drobnego pijaczka, który myśli, że jest wybitnym naukowcem :)
Adrian Januszkiewicz 31-12-2017 0:25
Czytając to mam wrażenie, że bardziej niż dobro jeleniogórzan liczy się dla nich wykreowanie "stosownego wizerunku" siebie i obecnych władz miasta w związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Standardy z Nowogrodzkiej u wiadomego ugrupowania nie dziwią, ale DReSowi robią niezłą antyreklamę w moich oczach.
~e 31-12-2017 1:11
Pisuary znacie bajkę o błocie, ... cię !
~Schengen 31-12-2017 1:37
Przed jesiennymi wyborami podpowiadam spojrzeć na tych co się wstrzymali od głosowania. Ni w pipą ni w d..ą. No produkować i sprzedawać dzięki Unii a jednocześnie klaszczyć i i wypinać piersiątko sterane w obronie ....( no właśnie czego?) No i przykro mi Panie Ładziński, że pomnika z głowami na widłach jednak "nie budiet". Celebrytowanie nie wymaga "jaj" ale ileż można okrakiem?
~niezalogowany 31-12-2017 2:00
Czy przypadkiem brak pieniędzy nie jest efektem nadmiernego rozdawnictwa pis-u?
Grażyna Haliczko 31-12-2017 10:54
Ktoś musi błyszczeć.
~przybysz 31-12-2017 12:40
co rwa panie prezydencie zrobił przez 8 lat teraz gdy bida zagląda do dupyu nnagle ma pan 50 projektów moze 500 teraz sie obudziłes z doniczkarzem i lamentujemy nawet ostatnio oddany most to lampe trzeba było wsadzic na sierodek chodnika to jełop by wiedział ze takie cos to za barierki o innych nie doróbkach to szkoda gadac papapa p prezydencie i poco było kazac podpisywac lojalki radnym pare nie podpoisało
~jary 31-12-2017 14:27
do: ~przybysz (12:40)
Piszesz niezbyt gramatycznie ,ale samą ,samiutką prawdę Brawo
~jary 31-12-2017 13:28
Jaka głupota Co wy wiecie o tworzeniu budżetu? Piszecie bo wam kazali? Szczekają ci uzależnieni od ratusza i łatwowiernie słuchający prezydenta. Skąd wiecie że mówi prawdę? W tym mieście nic się nie dzieje i nie ma już wiele do sprzedania ,dlatego plan budżetowy ma przeciwników .Teraz żle, że znalazły się osoby które już nie wierzą? Opozycja zawsze była i to jest właściwe Powinna sprawdzać poczynania ,ale rada to nie partie, a ludzie .Społeczeństwo ufając radnych wybrało, a pan prezydent uważa ich za zło konieczne.Nie rozmawia ze wszystkimi tylko ze swoimi wybrankami i tak właśnie się to kończy.Ludzi trzeba szanować a odpłacą się SZACUNKIEM ,inaczej d..a blada
~Pieta 31-12-2017 14:31
I znowu PiS ory jatsza nawet wsylwestra niech zobacza jak rzadza w kraju skad w nich tyle jadu
~Oswiata 1-01-2018 12:02
s czy w budżecie uwzględniono podwyzke obiecaną dla pracowników niepedagogicznych w oswiacie,czy znów będą musieli walczyć o swoje. Mamy obiecana podwyżkę na sesji rady .
~STACH 1-01-2018 20:16
To i tak lepiej niż w 2016 Po i Nowoczesna w sejmie. Tam nie mieli żadnych propozycji budżetowych i zablokowali sejm urządzając sobie piknik ze śpiewami.
Marcin Soboń 2-01-2018 8:46
Część z tych radnych wcześniej popierało prezydenta a teraz mówią o "wieloletnich zaniedbaniach" ? Strasznie to słabe.
Ronald W. Zajączkowski 2-01-2018 11:23
Nie oszukujmy się nasi wlodarze sa bardzo marni. Rujnują to miasto brak inwestycji, rynku pracy, prespektyw rozwoju położyli wszystko na łopatki przez te lata i to wszystkie frakcje polityczne układy ważniejsze
~Bambo 2-01-2018 16:00
A jednak, żaden z tych "oświadczycieli" nie miał odwagi napisać dlaczego taka ich decyzja! Nie podano na forum publicznym żadnej(ych) z propozycji! Czekajcie przyjdziecie do nas jeszcze po podpisy i prośbę o głosowanie. W końcu jeden z was startuje na Prezydenta JG...
~zuzanka6 13-09-2018 16:07
a ci obecnie radni w tej kadencji byli nie OBECNI! ISZCZEKAJĄ ZA PLECAMI PANA prezydenta- DUDZIARZE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group