Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7993
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Grunt przy Sygietyńskiego znów w rękach miasta

Piątek, 23 lipca 2010, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Grunt przy Sygietyńskiego znów w rękach miasta
Fot. Angela
Decyzją sądu apelacyjnego miasto Jelenia Góra odzyskało teren pomiędzy ulicami Sygietyńskiego i Jana Pawła II nieopodal poczty. Przez ostatnie lata był on w użytkowaniu wieczystym prywatnego przedsiębiorcy, który nie wywiązał się z warunków przetargu oraz podpisanej umowy. Najprawdopodobniej teren zostanie ponownie wystawiony do przetargu.

Dwie działki miasto przekazało w użytkowanie wieczyste dwóm prywatnym osobom w 2005 roku. W 2007 roku firma MD Poland z Warszawy przejęła te grunty od poprzednich dzierżawców przejmując również obowiązek ich zabudowy do 2008 roku.

– Odbyła się rozprawa w sądzie apelacyjnym w tym temacie. Miasto wygrało sprawę, teraz użytkownik wieczysty ma wydać nam ten teren. Zgodnie z warunkami przetargu działka była przeznaczona pod zabudowę pod obiekty usługowo-handlowe do dwóch tysięcy metrów – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta miasta Jeleniej Góry.

– Użytkownik wieczysty był zainteresowany budową na tym terenie obiektu wielkopowierzchniowego, co było niezgodne z zapisami przetargu. W konsekwencji nic na nim nie wybudował – dodaje J. Lenard.

Po przekazaniu terenu miastu, działki najprawdopodobniej zostaną wystawione do kolejnego przetargu. Samorządowcy nie wykluczają zmiany celu ich przeznaczenia lub sprzedaży. Jeśli w najbliższym czasie miastu uda się przejąć ten teren, jest duża też szansa na wykoszenie w najbliższym czasie wyrośniętych trawy i chaszczy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1029
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group