Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5744
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Groźne pręty – bezmyślność, czy głupota?

Piątek, 22 lipca 2016, 18:30
Aktualizacja: Niedziela, 24 lipca 2016, 7:45
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Groźne pręty – bezmyślność, czy głupota?
Fot. Robert Czepielewski
Jakiś czas temu informowaliśmy o mającym powstać wybiegu dla psów na jeleniogórskim Zabobrzu. Chodzi o lasek mieszczący się za budynkiem przy ul. Kiepury 69, przez który prowadzą ścieżki między innymi na Górę Szybowcową.

Termin oddania wybiegu minął 15 lipca i jedyne co zostało zrobione w tej sprawie, to wykoszenie trawy i wbicie prętów, które wytyczają miejsce gdzie będzie przebiegało ogrodzenie wybiegu.

Niestety ktoś, kto wbijał te pręty nie wykazał się zdrowym rozsądkiem, bo sterczące pręty stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia spacerujących w tamtym miejscu. Pręty wystają z ziemi na wysokość około 20 cm i, co najgorsze, w niektórych miejscach zostały wbite w ziemię po środku ścieżek gdzie spacerują w kierunku Góry Szybowcowej ludzie z dziećmi lub czworonożnymi pupilami.

Trzeba przyznać, że pręty zostały pomalowane na kolor pomarańczowy, ale w przypadku dzieci i zwierząt jest to marne ostrzeżenie. W wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej UM w Jeleniej Górze nie otrzymaliśmy odpowiedzi kogo za tą skandaliczną beztroskę winić. Nie doczekaliśmy się również jakiejkolwiek informacji, jakie kroki zostały podjęte w tej sprawie. Tymczasem zbliża się weekend i jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów na Zabobrzu stanowi zagrożenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group