Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7436
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Groziła im śmierć z wychłodzenia – otrzymali pomoc

Czwartek, 21 stycznia 2016, 15:36
Aktualizacja: 15:37
Autor: 112
Jelenia Góra: Groziła im śmierć z wychłodzenia – otrzymali pomoc
Fot. Archiwum
Prawdopodobnie policjanci i strażnicy miejscy uratowali życie dwóm bezdomnym, którzy we wtorek (19.01.16) przebywali na mrozie. Ich życie w związku z niską temperaturą panującą w ostatnich kilku dniach było zagrożone. Obydwaj zostali przewiezieni do ogrzewali.

Policjanci garnizonu policji jeleniogórskiej wspólnie ze strażnikami miejskimi, pracownikami MOPS przez cały czas systematycznie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne udzielając im informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o miejscach, gdzie mogą szukać schronienia przed zimnem.

19 stycznia br. około godziny 18.30 na ul. Wodnej w Jeleniej Górze policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze w nieogrzewanej altance znaleźli 60-letniego mężczyznę, który tam spał. W związku z tym, że było bardzo zimno , mężczyzna wyraził zgodę na to, aby funkcjonariusze przewieźli go do ogrzewalni przy ul. Wolności.

Z drugim mężczyzną śpiącym na rampie dworca kolejowego funkcjonariusze mieli duże problemy, gdyż nie chciał żadnej pomocy. W trakcie patrolu około godziny 15.15 po raz pierwszy go zauważyli i zaproponowali pomoc. 55-letni mężczyzna odmówił. Mimo to ponownie policjanci tam podjechali i przywieźli mu jedzenie oraz gorącą herbatę. Próbowali go przekonać, aby pojechał z nimi do ogrzewali. I tym razem odmówił. Funkcjonariusze wezwali pogotowie, ale i ratownikom nie udało się go przekonać do zmiany zdania. Napisał on oświadczenie, że nie potrzebuje żadnej pomocy. Dopiero około godziny 23.00 mężczyzna zmienił zdanie i został przewieziony do ogrzewalni przez miejskich strażników.

- Pamiętajmy! Nie bądźmy obojętni na los innych. Każde zgłoszenie o siedzącym czy leżącym na mrozie człowieku potrzebującym pomocy może zapobiec tragedii. Informacje można przekazywać na numer telefonu pogotowia policyjnego 997 lub do najbliższej jednostki policji – apeluje
podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group