Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4500
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Groza wisi nad chodnikami

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 26 czerwca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Arek
Wystarczy gwałtowna burza z silnym wiatrem, aby potężne konary drzew rosnących na miejskich skwerach i ulicach złamały się i zleciały ludziom na głowę.

Podczas ostatniej nawałnicy, która przeszła nad Jelenią Górą, poleciały grube gałęzie z drzew przy ulicy Nowowiejskiej. Sporo konarów wylądowało na chodnikach ulic Słowackiego i Mickiewicza. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

– To miło, że nasze miasto jest pełne zieleni, ale ze starych drzew na bieżąco powinno się usuwać stare gałęzie – mówi pan Dariusz z ul. Wojska Polskiego. Drzewa dają cień, ale przy takich burzach mogą być bardzo niebezpieczne dla ludzi i samochodów.

Zdaniem odpowiedzialnych służb miejskich wycinanie starych gałęzi to norma. – Robimy to co roku wiosną i jesienią w parkach i na ulicach – usłyszeliśmy w wydziale ochrony środowiska urzędu. Są też usuwane stare drzewa, które mogłyby runąć przy wichurze. Odpowiednie pozwolenia wydaje konserwator przyrody.

Są jednak w Jeleniej Górze takie miejsca, gdzie burzowy scenariusz może być bardzo nieciekawy w skutkach. Drzewo rosnące przy ulicy Piłsudskiego, blisko wejścia do Gimnazjum nr 1, przy huraganowym podmuchu wiatru, może runąć na przechodniów. Nie jest jednak przycinane.

Według prognoz tego lata burze z silnymi wiatrami mają być dość częstym zjawiskiem. Może nasi Czytelnicy znają inne punkty, gdzie przerośnięte i spróchniałe konary zagrażają bezpieczeństwu ludzi? Prosimy o sygnały.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~uczen jedynki 26-06-2006 12:12
ZOSTAWCIE NASZEGO KASZTANA W SPOKOJU!!! A poza tym nikt normalny chyba nie chodzi podczas burzy po podworku, a już tymbardziej po terenie szkoł i to w wakacje...
~Patol 26-06-2006 13:32
Znajdzcie sobie inną sensację!! Bardzo dobrze ze jest duzo starych drzew.Gdyby MPGK musiało się tym zajmować to by ludzi do zamiatania ulic zabrakło. A ludzie podczas burzy niech siedzą w piwnicach a nie spacerują. Trzeba też pomyśleć nad problemem piorunów które straszą dzieci i mogą kogoś zabic w naszym mieście. Prezydencie zrób coś z tym!!
~Pafnucy 26-06-2006 13:48
Tak, tak. Najlepiej wszystko wyciąć w pień i zabetonować.
~toja 26-06-2006 16:28
kiedyś na ul. H. Sawickiej (obecnie Łabska) drzewo przewróciło sie o tak. Ani wiatru, ani nie sprawiało wrażenia chorego. Robneło na asfalt zrywając kable energetyczne i wprawiając ludzi w niezłe zdziwienie.
~anorw 26-06-2006 23:07
MyŚlę, że miasto które pretenduje do miejscowości turystycznej, powinno mieć wiele drzew i zieleni. Niemniej jednak bezpieczeństwo przede wszystkim !! Dlatego pytam ..."Gdzie Słuzby miejske (MPGK), gdzie rozumnie włodarze i gospodarze miasta" ???!!! Chyba są już mocno przmęczeni (!?) - PORA NA ZMIANY !!!! Pomyślmy o tym już w jesiennych wyborach !
~wyborca 26-06-2006 23:33
anorw, a może Ty zostaniesz jakimś prezydentem? tylko biedaku kogo Ty wtedy bedziesz krytykował?
~anrow 26-06-2006 23:56
Woborca, nie pretenduję do fotela Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Chcę jednak zmian, bo nie dzieje się dobrze, na dzień dzisiejszy !!! Poza tym Ludzie, którzy "rządzą" przez 4 - 8 lat, już się wypalili, nie mają pomysłów, pora ich wymienić (z całym szacunkiem dla Nich). W USA, już dawno to zrozumieli, bo Prezydent USA, może pełnić tę funkcję tylko dwie kadencje (8 lat) - chyba jest w tym jakać mądrość !!! Pozdrawiam !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group