Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10111
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ region: Groza nad głowami

Wtorek, 12 stycznia 2010, 13:57
Aktualizacja: 14:37
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ region: Groza nad głowami
Fot. Angela
Chociaż dla oka są piękne, mogą być bardzo niebezpieczne – mowa o soplach lodowych, których w ostatnim czasie pojawiła się cała plaga. Wiszą przede wszystkim na latarniach ulicznych, budynkach czy balkonach. Służby odpowiedzialne starają się usuwać je na bieżąco, z rożnym skutkiem. Jedyna rada dla mieszkańców to patrzenie co dzieje się na nad ich głowami.

Mieszkańcy, którzy widzą wiszące sople, przypominają sobie zdarzenia sprzed lat, kiedy to odłamane kawałki spadały na samochody czy ludzi, wielokrotnie uszkadzając karoserię pojazdów, czasami też raniąc przechodniów.
- Dwa lata temu przy ulicy Pocztowej spory kawałek lodu odłamał się od dachu, spadł i wbił się w samochód. Szczęście, że nikomu w środku nikogo nie było – mówi pani Anna z Jeleniej Górze.

Dzwonili też do nas czytelnicy, którzy byli świadkami, jak lodowe bryły, które spadały z dachów rozbijały się koło przechodniów. Dlatego jeleniogórzanie interweniują prosząc o ich usunięcie. Dzwonią do straży miejskiej, policji, straży pożarnej i miejskiego zarządu dróg i mostów. Najwięcej sopli jest na latarniach ulicznych, niemal wszystkich przy ulicy Wojska Polskiego, Jana Pawła II , Wolności i innych. Ogromne sople nad głowami przechodniów wiszą też na blokach i kamienicach, często są zaczepione o balkony czy rynny dachowe. Taki widok można zobaczyć niemal w całym mieście. Zgłaszane nam miejsca to ulice Cicha, Wojska Polskiego, Piotra Skargi czy Groszowa, Drzymały, Muzealna, Norwida i inne.

Energia Pro odpowiedzialna za latarnie zapewnia, że lodowe sople usuwa od kilku dni. Stara się je ściągać z latarni na bieżąco. Wczoraj pracownicy walczyli z nimi przy ulicy Sudeckiej czy Wolności. Dzisiaj ponownie ekipa wyjechała w teren i będzie ściągać sople w centrum miasta.
- Nie możemy wszędzie dojechać w tym samy czasie, staramy się usuwać sople na bieżąco – mówi Ewa Styczyńska, rzecznik prasowy Energii Pro w Jeleniej Górze. Miejsca, gdzie wiszą sople można zgłaszać pod nasz numer alarmowy 991.

Usuwanie sopli z budynków leży natomiast w obowiązku zarządcy lub właściciela nieruchomości. Każda z osób, która nie wywiązuje się z tych zadań musi liczyć się z karą, do 500 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
759
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group