Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4836
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Groza na drodze

Piątek, 16 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 16 lutego 2007, 17:22
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Groza na drodze
Fot. KMP Lwówek
Zderzeniem cysterny przewożącej trujący amoniak, z fiatem 125, zajęli się w piątek strażacy, policjanci oraz ratownicy pogotowia ratunkowego.

Pierwsze do akcji ratowniczej wkroczyły zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Lwówka Śląskiego, które wyniosły rannych z zagrożonego terenu oraz zabezpieczyły cysternę z amoniakiem.
Jakby wrażeń było mało policjanci odebrali anonimowy telefon z informacją, że pod cysternę podłożono ładunek wybuchowy. Wiadomość ta była fałszywa.

Cała akcja, na szczęście, okazała się tylko pozorowaną. Miała na celu sprawdzić, jak radzą sobie służby ratownicze w ekstremalnych sytuacjach zagrożenia.
Jak poinformował Mateusz Królak z lwóweckiej policji, była okazja do wskazania i wyeliminowania błędów i niedociągnięć, jakie zauważono podczas akcji.

W ćwiczeniach udział wzięło 17 strażaków z PSP, zastęp ratownictwa chemicznego z KP PSP z Bolesławca oraz 32 z Ochotniczych Straży Pożarnych, 25 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim oraz ok. 30 osób z innych służb ratowniczych i pomocniczych.
Działania obserwowane były przez władze samorządowe oraz przedstawiciela Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego z Wrocławia.

Na ich czas wyłączono z ruchu drogę do Lwówka przez Mojesz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group