Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5699
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gromkie brawa i wyrazy uznania dla dyplomantów. „Zagrali na medal”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 26 kwietnia 2012, 7:15
Aktualizacja: Piątek, 27 kwietnia 2012, 7:30
Autor: Petr
Fot. Petr/Piotr Kurowski
Wspaniały koncert w Filharmonii Dolnośląskiej dali wczoraj, 25 kwietnia dyplomanci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Gromkie brawa, wyrazy uznania i kwiaty, oto co otrzymali młodzi muzycy za swoją „grę na medal”, jak określił to jeden z uczestników.

Podczas wczorajszego koncertu w Filharmonii Dolnośląskiej na fortepianie zagrali Bartosz Skłodowski, Maja Radziwanowska i Katarzyna Segiet. W solowych występach zobaczyliśmy również Marcina Wołoszyna (saksofon), Anetę Wojtkowiak (flet), Elizę Kurowską (perkusja) i Aleksandrę Burzyńską (klarnet). Jak wypadli tegoroczni absolwenci PSM I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze?

- Zagrali na medal! Zresztą, niczego innego nie spodziewałem się po młodzieży z naszej szkoły muzycznej. Na koncerty dyplomantów chodzę od dwóch lat i zawsze świetnie się bawię. W ich muzyce słychać profesjonalizm, a przy tym da się wyczuć powiew świeżości – mówi Adam Nęcki, jeden z uczestników.

Występy młodych artystów prowadzili Elżbieta M. Terlega (słowo), Michał Czubaszek i Sławomir Kupczak (dyrygenci). W repertuarze znalazły się m.in. fragmenty koncertów Johna Becka, Aleksandra Głazunowa i Piotra Czajkowskiego; Fantazmaty na klarnet i orkiestrę Sławomira Kupczaka, a także Serenity na flet, fortepian i orkiestrę smyczkową Eugene Magalif.

Koncert dyplomantów odbył się przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Na koniec uczestnicy podziękowali młodym artystom gromkimi brawami, wyrazami uznania i kwiatami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Co mnie to 26-04-2012 8:47
Co mnie to obchodzi?
~meloman 26-04-2012 9:18
Wczorajszy koncert w filharmonii zachwycający. Koncert Czajkowskiego zagrany przez młodego wirtuoza nie do opisania.Swiadczy nawet aplaauz widowni na stojąco oddany temu młodemu artyście Bartkowi. Tylko czy ktoś to docenia? z władz miasta znów nie było nikogo. A takiej filharmonii nie jeden nam zazdrości.
~szkodasłów 26-04-2012 11:43
Koncert był naprawdę dobry, bardzo mi się podobał, ale gdzie są zdjęcia Katarzyny Segiet i Mai Radziwanowskiej? One też tam występowały.. Nie trzeba było wrzucać innym po kilka zdjęc, tylko każdemu po jednym. Ignorancja.
~sztttupp 26-04-2012 12:13
Koncert był naprawdę rewelacyjny. Zwłaszcza podobał mi się występ młodej klarnecistki Aleksandry, która wykonała utwór kompozytora Sławomira Kupczaka. Widać, że dziewczyna robi to co kocha i robi to w bardzo urzekający sposób. brawo!
~sowa 26-04-2012 12:14
Wladze miasta maja sie zajac funkcjonowaniem miasta a nie przecinac wstazki czy wreczac medale czy siedziec na wszystkich koncertach.Wystarczy jesli bedzie czlonek rady miasta czy wydzialu kultury.Najwyzszy czas by skonczyc z tym sposobem myslenia,mlodz muzycy / dyolomanci sa dla publicznosci i wszystkich kochajacych tego typu muzyke co nie oznacza ze wszyscy musza taka muzyke kochac i wysluchiwac czegos czego moze nie lubia.Jezeli ktos z przedstawicieli jest melomanem takich koncertow wzialby udzial tak czy inaczej. Gratulacje dla mlodych muzykow,ale nie zmuszajmy innych ,dajmy wladzom prawo wyboru!!!!!!!!!!!
~Efka 26-04-2012 12:52
Tak zgadzam sie z "niema slow" Tylu pieknych ,mlodych wykonawcoa a zdjecia po prostu zenujace. Zabraklo na nich wspanialych dziewczyn,,,,, Kasi Segiet i Mai Radziwanowskiej. Ale i tak ,ci co byli i sluchali zapamietaja je do konca zycia. Gratulacje dla pedagogow ,ktorzy przygotowali do wystepu mlodych muzykow.
~giwdul 26-04-2012 13:10
Bardzo miły koncert! Przyjemnie było mi oglądać młodych, zdolnych muzyków. W szczególności we znaki dał się warsztat Aleksandry Burzyńskiej! Fenomenalne wykonanie i ten utwór... Wreszcie coś nowego. Nie łatwo wykonać muzykę współczesną i to jeszcze na klarnecie. A jak się cudownie słuchało....Życzę dalszych sukcesów Oli(mam nadzieje, ze jeszcze Cie usłyszymy w naszej Filharmonii) i innym wykonawcom wczorajszego wieczoru.
~tygrysiątko 26-04-2012 14:35
Sowa, ale nikogo z ratusza nie było, a oni są dla nas. Nie obchodzi czy lubi taką muzykę czy nie. Ten koncert to wydarzenie! Młodzi powinni widzieć że ich osiągnięciami interesują się władze, a tu nic. Może się tak znają na kulturze.
~hepkum. 26-04-2012 15:23
A tu nic, bo najwyraźniej władze nie interesują się Młodymi. Młodzi więc nie mają na co patrzeć... plum.
~Zawodowy 26-04-2012 19:34
Młodzi. jeśli dostaniecie się na studia szybko przenoście się na uczelnie zagraniczne i już z nich nie wracajcie. Tym , którzy się wahają radzę wybrać opcje inną. To sa studia nieopłacalne życiowo i hobbistyczne. W tym kraju do niczego nie dojdziecie. Zarabiamy minima na jakie stać kulturę. Gramy ciągle to samo, albo każą nam klaskać u Rubika. Dzieci nie bądźcie naiwne. To nie jest życie , które zagwarantuje wam chociażby przyzwoite minimum. Chyba ,że macie bogatych rodziców i będą was utrzymywać do 50. Ludzie przestają bywać. Nie kupują płyt i nie rozumieją sztuki wysokiej. Jeśli macie w opcji stały wyjazd do Austrii lub Niemiec i znajomości to życzę powodzenia. Dzieciom niemuzyków odradzam. Bez pleców niczego nie osiągniecie.
~Lunatic 26-04-2012 19:41
@ giwdul... nie usłyszysz w naszej filharmonii jako solisty nikogo stąd. Tu się swoich nie promuje tylko przywozi solistów z Warszawki, Wrocławka, Katowic i Krakowa. Mamy genialnych oboistów (u nas nie do usłyszenia), gitarzystów (u nas nie do usłyszenia), śpiewaczki (u nas nie do usłyszenia), pianistów (u nas nie do usłyszenia), skrzypków (u nas nie do usłyszenia), saksofonistów (u nas nie do usłyszenia), wiolonczelistów(u nas nie do usłyszenia), klarnecistów (u nas nie do usłyszenia)...a dlaczego? Bo w Jeleniej Górze nikt nie chwali się w mediach osiągnięciami muzyków pochodzących z miasta, nie docenia płyt jakie wydają. Nawet nie ukazują sie recenzje tych płyt. Nie zaprasza się ich za godziwe stawki (płaci 40% tego co tym z Warszawki - a ci nie mają nawet takich osiągnięć). LOL
~Lunatic 26-04-2012 19:46
@sowa. Władze miasta mają też świecić przykładem. Mają być na koncertach w wykonaniu młodych adeptów sztuki. Maja ich nagradzać , doceniać i wspierać ( marzenia- bo w rzeczywistości dla sztuki nie robią nic -poza Muzeum i Książnicą z oczywistego powodu). Prawda jest taka ,że kulturalny człowiek (a takie maja być władze) ma bywac i w filharmonii i teatrze i muzeum. Poczytaj definicję kulturalnego człowieka - nie ma tam nic o "proszę, przepraszam, dziękuję" za to o bywaniu i czytaniu(!) jest WIĘC NIE MASZ RACJI! Władze muszą dawać przykład czy się im to podoba czy nie.
~Lunatic 26-04-2012 19:48
@szkodasłów. To ty nie wiesz ,że tutejsi reporterzy siedzą 20 minut i uciekają do domu? Nie ma fizycznej możliwości by ukazali zdjecia z całego wydarzenia- chyba,że to rozrywka kabaretowa.
~Juras 27-04-2012 13:18
Pierwszy raz piszę, ale wstrząsnął mną koncert I cz. Cazjkowskiego w wykonaniu młodego wysokiego chłopca /chyba Bartek/.Uwielbiam kompozytora i takiego wykonania jeszcze nie słyszałem. Byłem niedawno na koncercie amerykanina, ale to co pokazał Bartek to niespotykane.Szkoda że tak mało mogliśmy słyszeć jego muzykalności.Chwala jego nauczycielowi.
~giwdul 28-04-2012 11:45
@Lunatic... Tak zgadzam się, ale nie narzekajmy na to co mamy, bo mogło być gorzej!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group