Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2590
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gromkie brawa i wyrazy uznania dla dyplomantów. „Zagrali na medal”

Czwartek, 26 kwietnia 2012, 7:15
Aktualizacja: Piątek, 27 kwietnia 2012, 7:30
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Gromkie brawa i wyrazy uznania dla dyplomantów. „Zagrali na medal”
Fot. Petr/Piotr Kurowski
Wspaniały koncert w Filharmonii Dolnośląskiej dali wczoraj, 25 kwietnia dyplomanci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Gromkie brawa, wyrazy uznania i kwiaty, oto co otrzymali młodzi muzycy za swoją „grę na medal”, jak określił to jeden z uczestników.

Podczas wczorajszego koncertu w Filharmonii Dolnośląskiej na fortepianie zagrali Bartosz Skłodowski, Maja Radziwanowska i Katarzyna Segiet. W solowych występach zobaczyliśmy również Marcina Wołoszyna (saksofon), Anetę Wojtkowiak (flet), Elizę Kurowską (perkusja) i Aleksandrę Burzyńską (klarnet). Jak wypadli tegoroczni absolwenci PSM I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze?

- Zagrali na medal! Zresztą, niczego innego nie spodziewałem się po młodzieży z naszej szkoły muzycznej. Na koncerty dyplomantów chodzę od dwóch lat i zawsze świetnie się bawię. W ich muzyce słychać profesjonalizm, a przy tym da się wyczuć powiew świeżości – mówi Adam Nęcki, jeden z uczestników.

Występy młodych artystów prowadzili Elżbieta M. Terlega (słowo), Michał Czubaszek i Sławomir Kupczak (dyrygenci). W repertuarze znalazły się m.in. fragmenty koncertów Johna Becka, Aleksandra Głazunowa i Piotra Czajkowskiego; Fantazmaty na klarnet i orkiestrę Sławomira Kupczaka, a także Serenity na flet, fortepian i orkiestrę smyczkową Eugene Magalif.

Koncert dyplomantów odbył się przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Na koniec uczestnicy podziękowali młodym artystom gromkimi brawami, wyrazami uznania i kwiatami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group