Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7946
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Grillowe zakończenie sezonu

Czwartek, 25 czerwca 2015, 10:46
Aktualizacja: Niedziela, 28 czerwca 2015, 9:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Grillowe zakończenie sezonu
Fot. Przemek Kaczałko
Wspólnym spotkaniem przy grillu zakończyły udany sezon 2014/2015 juniorki KPR–u, które zostały sklasyfikowane przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce na miejscach 9–12 w skali kraju. Trener Krzysztof Szymków podczas spotkania zorganizowanego przy kortach tenisowych przy ul. Sudeckiej podsumował miniony sezon, zarysował plan przygotowań oraz założenia na przyszłość.

Spotkanie zawodniczek, działaczy i sympatyków juniorskiej drużyny pokazuje, że wielu osobom zależy na rozwoju młodzieży w naszym mieście, pod kątem szczypiorniaka.

Po tym jak rozpoczęliśmy przygotowania, gdzie było 7 zawodniczek, w tym dwie przed operacjami, to dzisiejszy dzień (to, ile nas tu było) pokazał, że to był nasz największy sukces, że udało się odbudować grupę, która w zeszłym roku się rozpadła i udało się utrzymać ją do końca i jest umowa, że zostają na następny sezon – powiedział trener Krzysztof Szymków.

Osiągnięcie ćwierćfinału mistrzostw Polski, czyli sklasyfikowanie na miejscach 9-12 za sezon 2014/2105 można uznać za sukces. - Wiemy, że mogliśmy awansować dalej, ale wyszło jak wyszło – ocenił trener juniorek KPR-u.

Ze względu na wiek w koszulkach juniorek nie zobaczymy już Aleksandry Oreszczuk, która wzmocni na stałe ekipę seniorek oraz byłej kapitan zespołu Pauliny Stachowicz, której sportowa przyszłość po kontuzji i długiej rehabilitacji nie jest jeszcze znana. 19-letnia rozgrywająca do treningów wróci najprawdopodobniej dopiero w styczniu, ale cały czas będzie przy drużynie, bowiem obejmie funkcję kierownika drużyny juniorek. W planach ma również rozpoczęcie kursu trenerskiego.

Zespół rozpocznie przygotowania do sezonu 11 sierpnia, a tydzień później wyjedzie na obóz sportowy do Gdyni, albo będzie trenować na miejscu. W najbliższym sezonie w lidze wojewódzkiej, z której wyłonione zostaną zespoły walczące w kolejnych turniejach o mistrzostwo Polski, najprawdopodobniej wystartuje 8 lub 9 zespołów, więc niewykluczone, że rozgrywki rozpoczną się już we wrześniu.

Tak jak w tym roku, dziewczyny chcą grać o medal. W Polsce jesteśmy upatrywani za jednego z kandydatów do medalu – powiedział Krzysztof Szymków. Myślę, że stać zespół na to. Tegoroczne rozgrywki dały im ogranie, a w przyszłym roku już powinny być wyniki – dodał trener juniorek KPR-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
771
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group