Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 7433
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Grillowanie na polanie” – dla integracji

Niedziela, 19 czerwca 2011, 4:51
Aktualizacja: 4:53
Autor: Angela
Jelenia Góra/region: Grillowanie na polanie” – dla integracji
Fot. zyava
W miniony piątek niepełnosprawni z Jeleniej Góry i okolic już po raz XII biesiadnie integrowali się podczas wspólnego „Grillowania na polanie” w restauracji „Nad potokiem” w Kaczorowie. Były tańce, konkursy i zabawy.

Impreza została zorganizowana w związku z obchodzonym w maju „Europejskim Dniem Protestu Przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych”.

- Celem tego wspólnego spotkania i udziału w konkursach jest ukazanie wzajemnych korelacji, wzajemnego służenia sobie i uczenia się siebie. Jest to też poznawanie własnego „ja” w jakże odmiennych warunkach. Wspólne przebywanie, jak też pokazywanie swoich umiejętności oraz prezentowanie siebie we wspólnej zabawie bez względu na sprawność organizmu jest potrzebna nam wszystkim, zarówno zdrowym jak też niepełnosprawnym. We wspólnym obcowaniu wzajemnie uczymy się siebie - stąd społeczne znaczenie biesiady integracyjnej – piszą organizatorzy.

„Uczestnicy imprezy pomimo, że siedzą na wózkach, są niewidomi, często podpierają swoje niełatwe życie kulami, nie skarżą się na swój los, nie obwiniają innych ale promieniują uśmiechem, energią, przedsiębiorczością i różnymi talentami. Śpiewają, muzykują, piszą wiersze, w końcu malują i rzeźbią potrafią żyć pełnią życia, nie tylko z niego „brać” ale i „dawać”, nie tylko przezwyciężają własne kalectwo, ale zmieniają siebie i swoje otoczenie. I dlatego takie imprezy należy organizować i promować dla dobra całego społeczeństwa” – dodaje Leszek Karbowski, prezes zarządu jeleniogórskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Rekwizyty potrzebne do przeprowadzenia konkursów zostały opracowane i wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Wszyscy uczestnicy konkursów byli nagradzani „pocieszkami” (słodyczami) natomiast osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji otrzymają medale oraz nagrody rzeczowe.

Organizatorem imprezy był Zarząd Jeleniogórskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group