Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7748
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Grillowanie i nie tylko – w szkole przyrodniczej

Sobota, 25 maja 2019, 7:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 maja 2019, 6:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Grillowanie i nie tylko – w szkole przyrodniczej
Fot. Przemek Kaczałko
Wielkie Grillowanie, czyli Dzień Otwarty w Zespole Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej przy ul. Leśnej w Jeleniej Górze to już tradycja. Społeczność szkolna pokazywała potencjalnym uczniom to, co mają u siebie najlepsze. Były żywe zwierzęta, możliwość poznania uczniów i nauczycieli oraz szkolnych murów, grill i wiele innych atrakcji.

Wielkie grillowanie, warsztaty kulinarne, pokazy żywych zwierząt, pokazy leśnicze, wystawa szkieletów to tylko część atrakcji, jakie dla przybyłych gości przygotowali organizatorzy Dnia Otwartego. Już na pierwszy rzut oka można było stwierdzić, że jest to szkoła, gdzie kocha się zwierzęta.

Mamy uczniów, którzy są wielkimi pasjonatami zwierząt - od tych większych jak konie, ale też psy, koty, szczury czy chomiki. Mamy też takich, którzy kochają egzotyczne zwierzęta: węże, czy owady takie jak patyczaki - powiedział Paweł Dernoga, dyrektor ZSPUiBS. - Przygotowujemy ich do tego, żeby potrafili o nie dbać, pomóc gdy trzeba im ratować życie lub zdrowie - dodał dyrektor.

Na Dzień Otwarty przyjechali przede wszystkim uczniowie, którzy kończą trzecią klasę gimnazjum i ósmą szkoły podstawowej. Dyrekcja zapewnia, że jest przygotowana na przyjęcie podwójnego rocznika.

Żeby nie robić tzw. drugiej zmiany, jesteśmy gotowi, żeby otworzyć po trzy, może nawet po cztery oddziały po szkole podstawowej i po gimnazjum - powiedział P. Dernoga.

Dodatkową atrakcją była wystawa kości, którą zlokalizowano w budynku Bursy Szkolnej.

Dzięki współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu udało nam się przywieźć eksponaty przedstawiające czaszki zwierząt takich jak słoń, żyrafa, nosorożec, hipopotam, poprzez nasze rodzime. Są też rzadko spotykane czaszki zwierząt chorych z wodogłowiami - to gratka nawet dla weterynarzy, jeśli mają się tego nauczyć. Wystawa będzie otwarta minimum dwa tygodnie, a może nawet ją przedłużymy do końca roku szkolnego - dodał dyrektor.

W ZSPUiBS kształci się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik leśnik oraz technik weterynarz. Poza tym jest możliwość otwarcia kierunków: technik architektury krajobrazu, technik papiernictwa oraz technik geodeta. W szkole można też odbyć kursy pilarza i drwala.

Każdy potencjalny uczeń na starcie otrzymywał kartkę z zadaniami do wykonania, dzięki którym mógł lepiej poznać szkołę, a zaliczenie wszystkich zadań - w przypadku, gdy zostaną przyjęci od września do placówki przy ul. Leśnej - skutkować będzie oceną bardzo dobrą na start, z każdego z zaliczonych przedmiotów.

Zadania były dość proste. Jestem zdecydowana na tę szkołę - wyznała Ola Maciołek, która chce kształcić się na kierunku weterynarii. - Z tego co widzę, szkoła jest bardzo fajna, przystosowana do uczniów i kierunków. Myślę, że warto tu się uczyć - dodałaAlekdsandra Konieczna ze Świerzawy, która również celuje w weterynarię.

Aktualni uczniowie zapewniają, że wybór ZSPUiBS to był bardzo dobry wybór i zachęcają młodszych kolegów i koleżanki do takiej decyzji.

Mamy świetnych nauczycieli, mają doświadczenie w tym, co robią. Atmosfera jest bardzo przyjemna - nigdy nie chodziłam do lepszej szkoły - wyznała Kamila Maćków z drugiej klasy - weterynaryjnej. - To jest jedyna szkoła o kierunku, który mnie interesował, więc wybór był łatwy - dodała uczennica.

Twoja reakcja na artykuł?

12
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
585
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group