Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 2548
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Gratulacje dla przewodniczącego

Sobota, 1 czerwca 2019, 6:12
Aktualizacja: Niedziela, 2 czerwca 2019, 6:51
Autor: WAC
Powiat: Gratulacje dla przewodniczącego
Fot. WAC
Roboczy charakter miała wczorajsza (31.05) dość krótka sesja Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Sesja rozpoczęła się od bardzo miłego akcentu jakim było wręczenie przez starostę jeleniogórskiego Krzysztofa Wiśniewskiego bukietu kwiatów wraz z gratulacjami przewodniczącemu Rady Eugeniuszowi Kleście, który kilka dni temu został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W krótkiej laudacji K. Wiśniewski przypominał zasługi odznaczonego w pracy dla samorządu, ale także nie omieszkał wspomnieć wysoką cenę, w postaci więzienia jaką musiał zapłacić E. Kleśta za swoją działalność opozycyjną w PRL.

Jestem wzruszony, że pamiętaliście państwo o moim odznaczeniu – dziękował za gratulacje E. Kleśta. - Zaszczytem i honorem jest praca z wami w celu rozwiązywania problemów powiatu i jego mieszkańców.

W trakcie sesji rada zatwierdziła roczny raport z realizacji Programu Rozwoju Powiatu Jeleniogórskiego na lata 2016 – 2020, w części dotyczącej 2018 roku. Jak wynikało ze sprawozdania w ubiegłym roku udało się wykonać trzy ważne zadania zawarte w dokumencie, czyli: doposażenie szkolnych gabinetów pielęgniarskich, wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów w starostwie oraz centralizacji obsługi w zakresie usług informatycznych pomiędzy starostwem a jego jednostkami organizacyjnymi. W trakcie realizacji jest kolejnych 47 zadań.

Druga uchwała przyjęta wczoraj dotyczyła zgody na zawarcie porozumienia ze starostwem lubańskim na wykonywanie przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Smolniku usług z zakresu interwencji kryzysowej na rzecz mieszkańców powiatu jeleniogórskiego. Było to konieczne gdyż w powiecie jeleniogórskim funkcjonuje ośrodek interwencji kryzysowej, jednak brak w nim tymczasowego schronienia dla osób dotkniętych przemocą domową. Dlatego radni zdecydowali, że luka ta zostanie wypełniona poprzez zarezerwowanie takiego miejsca w Smolniku, w powiecie lubańskim.

Twoja reakcja na artykuł?

9
45%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
9
45%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group