Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3276
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Gratka dla skejtów

Środa, 29 września 2021, 7:02
Autor: WAC
Mysłakowice: Gratka dla skejtów
Fot. WAC
Wczoraj (28.09) odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego skateparku przy ul. Wojska Polskiego w Mysłakowicach.

Uroczystość, w której oprócz lokalnych samorządowców uczestniczyli senator Krzysztof Mróz oraz przewodniczący Rady Powiatu Karkonoskiego Eugeniusz Kleśta zakończyła trwającą trzy miesiące inwestycję. Jej wartość to 560 tysięcy złotych. Cześć tej kwoty pochodziła z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wykonawcą generalnym była firma DOM-BUD z Gliwic.

Jest to pierwszy tego typu obiekt na terenie naszej gminy - mówi wójt Michał Orman. - W ostatnim czasie powstało wiele placów zabaw i siłowni zewnętrznych, a brakowało takiego miejsca dla młodzieży. Patrząc na tłumy młodzieży jakie przebywają tu w godzinach popołudniowych w tygodniu oraz w weekendy od rana to jest to na pewno trafiona inwestycja. Mamy też sygnały, że obiektu korzystają osoby spoza naszej gminy, między innymi w Karpacza i Jeleniej Góry. Liczymy, że młodzież będzie dbać o to miejsce i nie będzie dochodzić do aktów wandalizmu.

Projekt był konsultowany z młodzieżą oraz osobami uprawiającymi skateboarding i scootering.

W Mysłakowicach mamy bardzo wiele osób jeżdżących na deskach, rowerach i hulajnogach, dlatego bardzo się cieszymy, że powstał ten skatepark – mówi Oliwier, uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej w Mysłakowicach.- Od jakiegoś czasu z obiektu już korzystamy i bardzo nam się podoba. Jest świetny zwłaszcza dla rowerzystów, ale i deskorolkowcy mają swoją część.

Twoja reakcja na artykuł?

14
64%
Cieszy
2
9%
Hahaha
2
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
903
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group