Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9042
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gratka dla młodego „człowieka cyfrowego”

Środa, 5 maja 2010, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Gratka dla młodego „człowieka cyfrowego”
Fot. Organizatorzy
O zestaw netbooków dla najmłodszych wraz oprogramowaniem wzbogaciła się ostatnio jeleniogórska filia Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze. Już w nadchodzący piątek odbędzie się w DODN okolicznościowa konferencja związana z nowym nabytkiem.

Ośrodek zaprasza nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej na szereg działań, w tym lekcje otwarte z wykorzystaniem mobilnej pracowni dla nauczania w klasach I-III. Wszystko w ramach zaplanowanej na najbliższy piątek konferencji regionalnej. Jej tematem będzie, między innymi, możliwość wykorzystania mobilnej pracowni dla najmłodszych uczniów z niektórymi modułami edukacyjnymi Transgranicznego Centrum Edukacji Interaktywnej.

Stworzenie takiego narzędzia, jakim jest netbook, było konieczne ze względu na wymóg czasów. – Przedstawiciele najmłodszego pokolenia nazywani są przecież homo sapiens digital. Tradycyjna szkoła nie odpowiada już oczekiwaniom człowieka cyfrowego, nawet tego najmłodszego – mówi Bogusława Bogucka z DODN.

Nowa podstawa programowa zakłada, że w edukacji wczesnoszkolnej w trzyletnim okresie nauczania zajęcia komputerowe należy realizować w wymiarze co najmniej 95 godzin dydaktycznych.

Zgodnie z treściami nauczania zapisanymi w tym dokumencie, uczeń klasy I powinien posługiwać się komputerem w podstawowym zakresie: uruchamiania programu, korzystania z myszy i klawiatury, surfowania w sieci.

Aby dostosować się do nowej szkolnej rzeczywistości oraz szczególnych potrzeb małych użytkowników sieci powstała Mobilna Pracownia dla Szkoły Podstawowej. – W ten sposób Firma NTT System zaproponowała polskim szkołom przyjazne rozwiązania wobec nowych wyzwań – informują organizatorzy działań.

Uczniowski netbook z dodatkową „pokrywą” i wygodnym uchwytem jest niezwykle wytrzymały i trwały, posiada odporną na uderzenia i zalanie obudowę, ma wbudowaną kamerę oraz specjalne oprogramowanie edukacyjne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group