Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 4087
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gratka dla miłośników flamenco w JCK

Niedziela, 22 kwietnia 2018, 8:11
Aktualizacja: Wtorek, 24 kwietnia 2018, 5:50
Autor: WAC
Jelenia Góra: Gratka dla miłośników flamenco w JCK
Fot. WAC
Prawdziwą ucztą dla miłośników tańca, podczas której mogli nacieszyć swoje oko był 11. Festiwal Tańca Orientalnego i Flamenco, który odbył się wczoraj (21.04) w Jeleniogórskim Centrum Kultury.
O tym że taniec wywodzący się ze słonecznej Andaluzji ma w Jeleniej Górze spore grono miłośników świadczyła wypełniona widownia.

W pierwszej części wieczoru widzowie mogli oglądać kilka starszych i nowszych układów flamenco. Mimo że występujący na scenie nie są zawodowcami, to prezentowane przez nich umiejętności musiały budzić spore uznanie. Co warte podkreślenia, po raz pierwszy w historii festiwalu na scenie obok pań zaprezentowało się dwóch panów.

Druga części Festiwalu była prezentacją różnych rodzajów tańca orientalnego symbolizującego piękno, magię i kobiecość. Poza tancerkami ze Szkoły Tańca Tierra Flamenca na scenie gościnnie wystąpił tancerz Mido.

Organizatorami 11. Festiwalu Tańca Orientalnego i Flamenco były: Jeleniogórskie Centrum Kultury i Szkoła Tańca Tierra Flamenca Elżbiety Eisenblӓtter.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group