Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5822
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Granty dla strażaków ze Szklarskiej Poręby

Sobota, 30 maja 2020, 8:10
Aktualizacja: Niedziela, 31 maja 2020, 5:44
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Granty dla strażaków ze Szklarskiej Poręby
Fot. OSP KSRG Szklarska Poręba
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarskiej Porębie poza działalnością ratowniczo – gaśniczą włączają się w życie społeczne swojego miasta. Ostatnio strażacy – ochotnicy spod Szrenicy podpisali dwie umowy o udzielenie grantów na realizację projektów z Lokalną Grupą Działania Partnerstwo Ducha Gór.

Pierwszy grant w wysokości 20 tysięcy złotych przeznaczony jest na przeprowadzenie zadania „Znikająca architektura sudecka – plener artystyczny”. Projekt ten ma służyć wzmocnieniu tożsamości mieszkańców regionu oraz zachowaniu dziedzictwa kulturowego, związanego z niepowtarzalną architekturą domów sudeckich. Projekt ma również służyć wzmocnieniu poczucia dumy z miejsca zamieszkania, uczulić mieszkańców na ważki temat architektonicznej spójności. Celem pośrednim realizacji projektu jest integracja artystów, działających na terenie regionu oraz promocja regionu poprzez jego architektoniczny styl.

Drugi grant w wysokości 42857 złotych OSP Szklarska Poręba otrzymała na realizację zadania „Budowa SkaŁawek w Szklarskiej Porębie”. Jest to pierwsze przedsięwzięcie w mieście łączące funkcje rekreacyjną/wypoczynkową z edukacyjną. W sześciu wybranych lokalizacjach Szklarskiej Poręby, u zbiegu kilku szlaków turystycznych, zostaną zamontowane ławki. Ich użytkownicy będą mieli sposobność zapoznania się z informacjami nt. szlaków i atrakcji turystycznych Szklarskiej Poręby, wykorzystując Qr Cody zamontowane w ławkach.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group