Środa, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4745
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grant dla Koła Gospodyń Wiejskich

Wiadomości: Mysłakowice
Środa, 20 maja 2020, 12:02
Aktualizacja: Czwartek, 21 maja 2020, 12:29
Autor: WAC
Fot. użyczone
Koło Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach popisało umowę na realizację projektu ze środków przyznanych przez LGD Partnerstwo Ducha Gór pod nazwą: „Strój lokalny, jako element integracji międzypokoleniowej mieszkańców wsi i gminy Mysłakowice”.

W ramach projektu zostaną uszyte stroje dla Koła Gospodyń Wiejskich i dzieci z Przedszkola Publicznego w Mysłakowicach. Przeprowadzone zostaną też trzy warsztaty edukacyjne, w tym związane z wpływem produkcji tkanin lnianych na środowisko – „Środowisko a len”, oraz kolejny nawiązujący do historii tradycji lniarskich w gminie Mysłakowice – wykorzystanie lnu w różnych dziedzinach życia. Odbędzie się też prelekcja na temat historii stroju ludowego na terenie Kotliny Jeleniogórskiej.

Projekt będzie realizowany we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Publicznym Przedszkolem w Mysłakowicach oraz ze Stowarzyszeniem „Nasze Marczyce”.

Twoja reakcja na artykuł?

7
50%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
14%
Smuci
0
0%
Złości
4
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jelegorzanin🃏 20-05-2020 15:13
Ok! Stroje ludowe? Jakie? Te ktore nic nie maja z tymi regionami wspolnego? Zostaly one przywiezione nie wiadomo z kad? Od ponad 650 lat. Byly tu ladne stroje tzn z Riesengebirge i tego trzeba trzymac a nie z Mazowsza ,Kurpi czy Lowicza. Stroje z Polski to tak sie maja jakbys chcial dac plalietke Poloneza na BMW , WV, Mercedes. Niestety krolowie slascy oddali niemca te ziemie zamian za podatek od germanskich kolonistow z Nadrenii. Byl 650 lat Schlesien? Pozniej przez 70 lat Dolny Slask? A Co bedzie? Długu trzeba splacac? Anglosaska zasada? A starsze panie? No coz? Moze niech chodza do kosciola chodza i modla sie zeby miec z czego zyc , a nie myslec o kieckach i przyspiewkach. Czas zycja na kreche sie skomczyl i czas zeisc na ziemie.😉
~Masakra 21-05-2020 10:20
Dla mnie jesteś zwykły dziadem.Jeleniogórzanin.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group