Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6675
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Granie od serca i na całego

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 stycznia 2010, 0:32
Autor: admin
admin
Fot. admin
Za nami Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wydarzenie podsumowuje w Dialogach Jelonki wieloletni jego koordynator, hm. Marian Łata, komendant jeleniogórskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego.

W rozmowie z Wiktorem Marconim komendant dzieli się swoimi wspomnieniami z różnych edycji orkiestry, opowiada o kulisach pracy w sztabie i o „konkurencji”, czyli o działaczach Rady Młodych Wspólnego Miasta, którzy także bardzo głośno „zagrali” w WOŚP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

grzegorz_n 13-01-2010 11:45
Niedawno w Centrum Pneumonologii... w Karpaczu spadła szafa na jedno dziecko mojej znajomej podczas terapii. Dziecko doznało poważnego urazu głowy. Ośrodek wyparł się odpowiedzialności cywilnej za szkodę. Czy babcia dziecka ma iść do Jurka Owsiaka po odszkodowanie?
~realistaaa 13-01-2010 11:54
WOŚP to medialny szum,PR,promocja i ...milionowe straty.Faktyczny koszt uzyskania tych trzydziestu paru milionów jest porażająco wysoki ,Jerzego Owsiaka nie interesują koszty TVP,TVN,Ca...l+ , samorządów,służb miejskich i państwowych (czy policja państwowa istotnie powinna do tego stopnia angażować się w działalność prywatnej fundacji? każda niedzielna transmisja to niebiescy z lwami,misiami i czym tam jeszcze).Każde urządzenie zakupione przez tą fundację kosztuje w istocie o wiele więcej,gdyż doliczyć należałoby koszmarne koszty medialnej szopki,jaką jest WOŚP.Do tego sztuczny konlikt z Kosciołem,który WOŚP raczej sie nie zajmuje,a istotnie krytykę kierował wyłącznie wobec Przystanku Woodstock,który niby jest dla wolontariuszy,co jest o tyle śmieszne,ze zbierają datki kilkunastoletnie dzieci,a na Przystanku balują dwudziestoparolatkowie koszystający z dobrodziejstwa darmowego Open'era ,za który normalnie musieliby słono płacić.Wolontariusze ,co już zauważono najwięcej zbierają pod kościołami .Dochody WOŚP to ułamek tego,co zbierają inne organizacje dobroczynne (czym jest 36 mln zł wobec ok.800 mln rocznie Caritasu).Autopromocja Jerzego Owsiaka to osobna sprawa.Nasz nowy święty głosi przesłanie-koszmar,każdego psychologa społecznego."Bądźcie dobrzy przez jeden dzień w roku,a potem róbta,co chceta".I zeby nie było-ostatecznie chodzi o chore dzieci,więc do puszek rzucam i to nei drobniaki.Ale nikt mi nie zabroni chłodnego osądu.
~do grzegorza_n 14-01-2010 9:05
a co Owsiak ma do jakies baby co spadła na dziecko? wez się ogranij i szukaj pomocy w sądzie.
~fanwosp 14-01-2010 9:15
WOŚP to świetna AKCJA! popieram zawsze całym sercem. czemu tylko nigdy Jeleniej w TV nie pokazują? przeniescie tą imprezę wreszcie na Ratusz w JG i zróbcie coś porządnego! Pozdrawiam fanów WOSP i tego Pana, który mądrze mówi: dobroć trzeba w nas pielegnować.
jgajewski 14-01-2010 9:37
Szanowny realisto ! Być może koszt uzyskania każdej złotówki przez Owsiaka jest WYSOKI ! Ale robi ON to, czego nie robi nasze Państwo , choć jest ustawowo do tego zobowiazane !!! Ponadto - rozlicza się CO DO GROSZA z zebranych od NAS pieniedzy !!!! Natomiast ZAUWAŻ , że CARITAS - ZAWSZE PODAJE nr KONTA NA KTÓRE NALEZY WPŁACAĆ , ALE NIGDY nie podało jego stanu !!!!! Dlatego JA - /a mysle że i wielu z NAS/, z dobrego serca DAJE OWSIAKOWI , a nie CARITASOWI !!!! Jawność w sprawach publicznych pieniędzy, jest bowiem podstawowym warunkiem zaufania do osób lub instytucji które nimi zarzadzają !!! Pozdrawiam: Józef Gajewski ...
~realistaaa 14-01-2010 17:28
Alez Panie Gajewski-Caritas rozlicza się co do grosza.A co do rozliczeń fundacji J.Owsiaka to ja mam o tyle niewielki problem,że jestem wielkim fanem metalu i wrzucając coś do puszki,jesta szansa,że jeśli moja stówa nie trafi do szpitala,zasili konto którejś z moich ulubionych kapel-Korpiklaani czy Calibanu które ostatnio na Przystanku młóciły.Panstwo,tak zaś kraje,jak mu,że tak brzydko powiem staje.Podobno niektórzy opływający w dostatki lekarze i adwokaci wykazują dochody rzędu 1 tys zł miesięcznie.To wyjaśnia cokolwiek w kwestii stanu finansów publicznych.Powtarzam-daję Owsiakowi,ale spokojniejszy jestem o moje datki w rekach Caritasu.I wiem,że Caritas mając do wyboru pomoc szpitalowi,a muzyczny festiwal,po prostu zrezygnowałby z festiwalu,albo własnej tv ,czego Owsiak nie zrobi nigdy.Nie chciałbym tego nazwać pychą,ale blisko mi ku takiemu stwierdzeniu.
~RÓBTA CO CHCETA. 14-01-2010 20:24
Jerzy Owsiak wraz z gronem manipulatorów czynni to bez opamiętania. Grono klakierów gotowe jest za słowo krytyki zlinczować. Dobrodziejstwem rozwiniętych demokracji jest umiejętność pomagania bezradnym np. dzieciom. Wtedy kiedy system /państwo/, okazuje się mało wydolne. Tyle tylko, że w Polsce WOŚP to łatanie dziur, za które odpowiadają liczni, tak chętnie pod akcją się podpisujący i ją popierający. Szkoda, że nie grają w żadnej orkiestrze mogącej poprawić nasze losy, kiedy siedzą za biureczkami i nic nie robią albo psują co jeszcze kupy się jakoś trzyma.
~Art. 68. 14-01-2010 20:25
Każdy ma prawo do ochrony zdrowia. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa. Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku. Władze publiczne są obowiązane do zwalczania chorób epidemicznych i zapobiegania negatywnym dla zdrowia skutkom degradacji środowiska. Władze publiczne popierają rozwój kultury fizycznej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. FIKCJA.
~"Z jakiej okazji ? 14-01-2010 20:26
Mało kasy poszło z publicznych pieniędzy ? " - Paweł, sądzę, że na WOŚP jednak idzie więcej pieniędzy z kieszeni naszych, a nie publicznych" Czas antenowy w TVP to za darmo ? W miastach wojewódzkich i powiatowych finały też za darmo ? Ile milionów to w sumie kosztowało ? Policja, straż, wojsko pogotowie ratunkowe i inne służby też za darmo obsługiwały tę imprezę ? Wielkie show Owsiaka się udało. Innym organizacjom nie trzeba takiego dnia by propagandę sukcesu stworzyć bo więcej pomagają niż oni, ale powiedzieć nie o WOŚP jest się nazwanym słuchaczem RM. Cóż za wolność myśli i sumienia. Się to słyszy z ust fanów liberałków.
~frajerów nie sieją 14-01-2010 20:27
Podzielam zdanie w kwestii PRZESTRZEGANIA PRAW CZŁOWIEKA W POLSCE. Dlaczego np Unia nawet się nie zająknie, ze w Polsce ponad 80 procent bezrobotnych nie ma zasiłku???(Pytanie retoryczne). ZA TO BARDZO KONSEKWENTNIE UE PRZESTRZEGA NASZYCH ROZLICZNYCHOGRANICZEŃ I LIMITÓW, STRASZĄC CO RUSZ SANKCJAMI! Pozdrawiam!
~Panie ....... 14-01-2010 20:29
, w swym tekście zawarł Pan wiele prawd, które dziwnym trafem umykają uwadze jedynie słusznych i prawych piewców nowej "demokracji". Różnica między komuną i obecnymi rządami jest taka, że komuna do niepokornych strzelała. Po 1989r. do niepokornych, nie chcących albo nie potrafiących się dostosować się do nowej dyktatury (a niech będzie tak patetycznie) nikt już nie strzela. Tym ludziom funduje się cichą śmierć poprzez wykluczenie, biedę i brak jakichkolwiek perspektyw. Choć przymus w takiej formie jest o wiele bardziej nieludzki niż poczęstunek zomowską pałą, to jego autorzy chodzą w glorii i chwale dobroczyńców narodu. A głupi i okradany naród dostaje w łapkę zabawki, skaczące małpki na scenie i w telewizorku oraz rzesze fałszywych proroków chlapiących święconą wodą, wódą albo bełkotem. I końca tej "zabawy" nie widać!
~woda na młyn POlityków 14-01-2010 20:31
Działalność Jerzego Owsiaka bywa przedmiotem krytyki m.in. ze strony środowisk prawicowych. Zarzucają oni Owsiakowi m.in. promowanie hasła "róbta co chceta", które interpretują jako nawoływanie do hedonistycznego stylu życia i relatywizmu mo...lnego. Przedmiotem krytyki jest także zgoda Owsiaka na działalność podczas Przystanku Woodstock niektórych związków religijnych (np. Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny), które zdaniem niektórych osób mają być "zagrożeniem dla młodzieży". Ponadto zarzucono mu wprowadzanie zbyt restrykcyjnych ograniczeń wobec dziennikarzy akredytowanych na Przystanku oraz tolerowanie używania wobec nich przemocy
~Litości, zacznijcie myśleć SAMODZIELNIE! 14-01-2010 20:34
A prąd to oczywiście z agregatora, który wolontariusze utrzymywali p...łując. We Wrocławiu z kasy publicznej na organizacje finału poszło ponad 30.000 zł A u mnie w szpitalu nie ma na remont, który kosztuje 5.000 zł i ludzie z problemami hematologicznymi muszą się gnieździć w malutkim pomieszczeniu i przyjmować chemię.
~JAK 15-01-2010 13:31
JAK wasze dziecko będzie potrzebowało kiedys pomocy i otrzyma dzięki wsparciu WOŚP, WTEDY zmienicie zdanie, barany! WOŚP DO KOŃCA ŚWIAT I 1 dzień dłuzej!
~Branie bez serca i na całego 15-01-2010 17:23
baran to ten co wrzuca do puszki WOŚP i głosuje jednocześnie na prózniaków, dzieki WOŚP możesz się zaćpać na rykowisku i pójść z torbami, 18 lat grania przez "orkiestrę" Owsiaka na uczuciach biedych usprawiedliwia ministerstwo zdrowia do olewania ludzi i wydawania ich podatków na poprawę samopoczucia urzędasów... precz z wietnamem, koreą północna i PRL IV! Hitler też budował drogi i dbał o swój naród...
~do JAK 16-01-2010 12:05
Dzieci otrzymują wsparcie od lekarzy,a nie WOŚP,która jest zbiórką kasy na letni festiwal rockowy i przy okazji na chore dzieci
~JAK 16-01-2010 17:56
a co Ci lekarz zrobi bez sprzętu do WOŚP?? jakie Ci da wsparcie? chyba poklepie cię po ramieniu i powie: przykro nam, nie dało się nic zrobic.
~TAK 16-01-2010 18:41
a co lekarze robią bez sprzętu (ochłapu) od WOŚP w innych cywilizowanych krajach? Leczą wysokiej klasy sprzętem zakupionym z formalnych składek mieszkańców. Leczą i to bardzo dobrze, skutecznie tam, gdzie uciekają polscy lekarze. Tam, gdzie nie kradną i nie marnują..
~do JAK 17-01-2010 15:48
Jednym z dogmatów wiary w św.Jerzego od WOŚP jest dogmat Owsiaka-jedynego zaopatrzeniowca polskich szpitali.Jedynym to on jest ,ale spryciarzem-managerem rockowego letniego festiwalu typu Open Air ,który organizuje swój event przy pomocy pieniędzy ze zbiórek na sprzęt medyczny. 99% darczyńców nie ma pojęcia o przeznaczeniu swoich datków,a każdy o tym przypominający jest obiektem niewybrednych ataków.WOŚP to medialny event,marka i logo ,pod którym każdy może doprawiać sobie anielskie skrzydełka oraz niebywały biznes na skalę , jakiej większość z nas nie ogarnia wyobraźnią.Przyznam,że to również ewenement,ale bardzo niejednoznaczny.
~Lupus 18-01-2010 1:15
Dziwnym trafem IP przeciwników WOŚP ma zawsze postać IP: *.adsl.tpnet.pl, IP: *.dialog.net.pl. Może to tylko przypadek, ale sądząc po stylu wypowiedzi - wygląda na to że piszą to 2 osoby tylko :) Myślę, że dyskusja prowadzona w tych komentarzach jest poniżej poziomu krytyki. Jedno pytanie: czy osoby krytykujące WOŚP zrobiły cokolwiek dla chorych dzieci?
~krecior 18-01-2010 9:35
Widać że pisze to jedna osoba z jednego IP i wkleja tylko kolejne komentarze, od godz. 20.24 do 20.34 tego samego dnia:)
~JAK 18-01-2010 18:03
nasłuchałeś/aś się Rydzyka? Nie zycze Ci, żebys znalazł/znalazła się w takiej sytuacji, gdy sprzęt, jak mówisz OWSIAKA uratuję Tobie lub Twoim bliskim ŻYCIE! zobaczymy, jak wtedy bedziesz śpiewał!!!!!! jakby nie WOŚP polskie szpitale świeciły by pustakami! wbij to sobie do glowy!
~do JAK 18-01-2010 22:06
Do JAK-a piszę ja,mam na imię Tomek i to tyle w temacie,każdorazowo podpisuję się tak samo,więc proszę,nie sugerujcie mi psychozy,tylko dlatego,że mam wątpliwości.Neo i Dialog z ruchomym IP ma wiele osób,w swojej zapalczywości chyba przesadzacie z nazbyt histeryczną oceną sytuacji.Nie wiem również ,co do tego ma Rydzyk (nadmiernie eksploatowany fetysz nie tylko w temacie WOŚP).Fakty są takie,że wiecej osób korzysta z owsiakowej,darmowej rockowej fiesty na koszt ludzi przekonanych,że zrzucaja się na chore dzieci,aniżeli ze sprzętu zakupionego z tego co zostanie po Przystanku Woodstock.Z faktami się nie dyskutuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group