Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6065
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Graniczna wpadka pani Krystyny

Środa, 22 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 22 marca 2006, 15:39
Autor: TEJO
Przejście drogowe w Jakuszycach cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród turystów uprawiających sporty zimowe i przekraczających granicę, by móc szusować na ośnieżonych stokach naszych czeskich sąsiadów.

Zainteresowani Jakuszycami są także ludzie, którzy nielegalnie próbują wjechać lub wyjechać z Polski. Przekonali się o tym funkcjonariusze z placówki Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej w Szklarskiej Porębie.

– Do odprawy zgłosiło się tam czworo (jak wynikało z przedstawionych do kontroli dokumentów) obywateli Polski - dwie kobiety i dwóch mężczyzn – poinformowała por. Joanna Woźniak z SG.

Uwagę pograniczników zwróciła jedna z pasażerek, która podając się za Krystynę M. urodą przypominała raczej osobę niepochodzącą z naszego kraju. Oliwkowa cera kobiety, nieznajomość języka polskiego utwierdziły funkcjonariuszy w przekonaniu, że osoba ta nie jest obywatelką Polski a dokument, którym się posługuje, nie stanowi jej własności.

W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono, że paszport, którym wylegitymowała się kobieta, został wcześniej zgłoszony jako utracony. Obecnie prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia faktycznego obywatelstwa kobiety i jej prawdziwych danych osobowych. Najpewniej jest to Marokanka.

Zatrzymano także towarzysza jej podróży, obywatela RP, który poszukiwany był listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Łomży.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group