Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8066
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Grand Prix Polonia 2020 za nami

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020, 16:33
Aktualizacja: 16:35
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Grand Prix Polonia 2020 za nami
Fot. Przemek Kaczałko
Jelenia Góra i okolice były areną zmagań biegaczy na orientację, którzy na trzy dni zjechali z różnych stron Polski. Uczestnicy rywalizowali na terenach leśnych, ale odbył się też etap pokazowy - sprint ulicami centrum stolicy Karkonoszy.

Pierwszego dnia biegacze rywalizowali w okolicach jeleniogórskiej Maciejowej.

Teren położony na wysokości ok. 400 m n.p.m., z niewielkimi przewyższeniami. Las głównie iglasty z domieszką drzew liściastych o zróżnicowanej przebierności, duża część terenu porośnięta wysokimi trawami. Duża ilość rowów i polanek, na fragmencie mapy meandrujący potok i kamienie. Sieć dróg i ścieżek uboga - opisywali trasę organizatorzy.

Następnym terenem zawodów były Michałowice (Cicha Dolina):

Typowo górski teren położony na wysokości 400-750 m n.p.m. Las głównie bukowo-świerkowy o słabej przebieżności. Liczne formacje skalne oraz kamienie w wielu fragmentach terenu. Uboga sieć dróg i ścieżek. Duże przewyższenia ze stromymi zboczami - czytamy w opisie trasy.

W sobotnie popołudnie odbył się bieg pokazowy spod Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego do Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze.

W ostatnim dniu zawodnicy przenieśli się do Przesieki.

Typowo górski teren położony na wysokości 650-750 m n.p.m. Las głównie iglasty o dobrej przebieżności, występują również podmokłe tereny. Liczne formacje skalne oraz kamienie w wielu fragmentach terenu, zwłaszcza w dolinach dwóch górskich potoków. Przewyższenia małe, poza dwoma dolinami potoków. Duża ilość dróg, ścieżek i płotów - dodano.

Organizatorem Grand Prix Polonia 2020 był MKS Paulinum Jelenia Góra. Wyniki są dostępne na stronie organizatora: www.mkspaulinum.jgora.pl/wyniki.html

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1116
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group