Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11343
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gra w bule dla każdego

Piątek, 30 sierpnia 2019, 22:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Gra w bule dla każdego
Fot. Przemek Kaczałko
Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej zorganizowało turniej wojewódzki w bule pod nazwą "Ty też potrafisz". Impreza odbyła się na zabobrzańskim bulodromie przy ul. Rózyckiego, który powstał w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

Od maja br. TKKF organizowało zajęcia dla osób niepełnosprawnych w trzech grupach: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie, Dom Pomocy Społecznej "Junior" w Miłkowie oraz Zakład Aktywności Zawodowej "Rosa" w Jeleniej Górze. Uczestnicy w ramach projektu "Ty też potrafisz" finansowego przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, odbywali zajęcia z gry w bule i na koniec wakacji spotkali się na turnieju wojewódzkim w stolicy Karkonoszy.

W zawodach wzięło udział ok. 50 zawodników - 10 z Jeleniej Góry, 8 osób z Miłkowa i ponad 30 osób z Mokrzeszowa.

Uczestnikami są osoby z niepełnosprawnością ruchową, ale przede wszystkim intelektualną. Dlatego wymagamy od naszych sędziów, aby brali pod uwagę ich możliwości i regulamin gry w bule nie jest najważniejszy - podkreśliła Elżbieta Knapp, wiceprezes dolnośląskiego TKKF, która dodała, że bule to gra dla każdego!
Gra w bule była dla nas wielką niespodzianką. Uczestnicy ciągle pytają, kiedy przyjedzie pan Andrzej od buli. Mieliśmy zajęcia dwa razy w tygodniu i w ten sposób przygotowaliśmy się do turnieju - powiedziała Dorota Wójcikiewicz z WTZ Mokrzeszów.

Drużyny otrzymały z rąk prezydenta Jeleniej Góry pamiątkowe puchary i co ważne, każdy uczestnik był zwycięzcą - na zakończenie wszyscy dostali medale.

Twoja reakcja na artykuł?

6
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1163
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group