Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8234
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Gotowi do ratowania

Czwartek, 11 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 11 maja 2006, 12:35
Autor: Daria
Dolny Śląsk: Gotowi do ratowania
Fot. SM
Uczniowie jeleniogórskich szkół podstawowych nr 10 i 8 wygrali wojewódzki konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć. Pierwsza Pomoc Przedmedyczna”.

Niedawno we wrocławskiej Hali Ludowej odbył się zorganizowany przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Euroregion „Nysa” konkurs z zakresu umiejętności udzielania pierwszej pomocy i zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Imprezie patronowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W konkursie udział wzięło dwanaście zespołów z całego województwa dolnośląskiego wyłonionych podczas eliminacjach rejonowych. – Jelenią Górę reprezentowały trzyosobowe drużyny ze podstawówek nr 10 i 8 – poinformował młodszy inspektor Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze SP nr 10 prowadzona przez Małgorzatę Chaber, tuż za nimi uplasowała się drużyna z SP nr 8 przygotowana przez Ewę Kasperowicz. W klasach IV-VI I miejsce zajęła reprezentantka Zespołu Szkół z Podstawowych i Gimnazjalnych i Gimnazjalnych.

Konkurencje były związane z praktycznym rozwiązywaniem problemów związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Mali zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością tamowania krwotoku, unieruchomienia złamanej kończyny a także postępowaniem w czasie pożaru.

Zwycięskie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, a zawodnicy indywidualni – nagrody rzeczowe. Najważniejsze jest jednak, że zdobyte umiejętności mogą się przydać w życiu.

Gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group