Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8464
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Goście z Wolsztyna poznali walory naszego powiatu

Poniedziałek, 14 października 2013, 7:31
Aktualizacja: 7:36
Autor: Mea
Powiat: Goście z Wolsztyna poznali walory naszego powiatu
Fot. Mea
Delegacja z Wolsztyna gościła ostatnio w Jeleniej Górze. – Rozmawialiśmy o przemyśle i turystyce w naszych regionach – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Powiat wolsztyński, który jest partnerem powiatu jeleniogórskiego, reprezentowali: Andrzej Barski, prezes Izby Gospodarczej, Jerzy Gintrowicz, wiceprezes oraz Andrzej Dąbrowski, członek zespołu tej izby oraz Zenon Matysiak, Marek Hirt i Zenon Różycki, członkowie Cechu.

Powiat jeleniogórski reprezentowali natomiast: Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski, Włodzimierz Słodkiewicz, zastępca dyrektora Wydziału Organizacyjno-Prawnego, Jarosław Hajndrych z Wydziały Promocji, Turystyki i Sportu, Wojciech Zasoński z Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Witold Szczudłowski, dyrektor Związku Gmin Karkonoskich, Marek Marczewski z Powiatowego Urzędu Pracy oraz Cecylia Michałowska i Piotr Deyna z firmy produkującej oryginale meble na zamówienie Design.

Wiesław Dzierzba zaprezentował regionalne atrakcje i zabytki. – Najbardziej rozpoznawalna jest Śnieżka i Karkonoski Park Narodowy, powiat znany jest też z Doliny Pałaców i Ogrodów, kopalni w Kowarach, kościółka Wang w Karpaczu, Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, osady średniowiecznej w Kopańcu, Huty Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach, tras narciarskich i Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie, szlaków rowerowych i konnych czy też zawodów szybowcowych organizowanych na Górze Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim – wyliczał Wiesław Dzierzba, który zaprezentował również markę Karkonosze.

- Jesteśmy pod wrażeniem form promocji powiatu jeleniogórskiego. W naszym powiecie mamy 5 tys. podmiotów gospodarczych, czyli co dziesiąta osoba prowadzi taka działalność. Posiadamy wiele zakładów rzemieślniczych i zawodów budowlanych – mówił Andrzej Barski, prezes Izby Gospodarczej Wolsztyn.

- Jednym z celów naszej wizyty jest poznanie mechanizmów funkcjonowania organizacji wspierających przedsiębiorców w powiecie jeleniogórskim, czyli metody zrzeszania, wzajemne relacje tych organizacji oraz stosunki z samorządem powiatowym – dodał Jerzy Gintrowicz, wiceprezes izby.

Na temat turystyki i form promocji regionalnych producentów mówił Wojciech Zasoński z KARR. – Wydaliśmy foldery m.in. o możliwościach prowadzenia działalności na terenie Polski i w Czechach, o tym jak prowadzić działalność gospodarczą, ale też np. o ratuszach Polsko-Czeskiego Pogranicza, czy Poradnik Inwestora.
Organizujemy regularnie Wystawę Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”, na której swoje wyroby prezentują regionalni wytwórcy – powiedział Wojciech Zasoński, który przekazał zaproszenie dla wolsztyńskich przedsiębiorców na Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm, które odbędzie się 14. listopada w Hotelu Mercure.

Wkrótce, w ramach rewizyty, delegacja z powiatu jeleniogórskiego odwiedzi powiat wolsztyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
213
Nigdy
22%
Rzadko
41%
Czasami
23%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group