Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 2573
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Goście z powiatu Aachen zwiedzali Kotlinę Jeleniogórską

Poniedziałek, 28 października 2013, 7:37
Aktualizacja: 7:40
Autor: Mea
Powiat: Goście z powiatu Aachen zwiedzali Kotlinę Jeleniogórską
Fot. Starostwo Jelenia Góra
– Współpraca z naszym wieloletnim partnerem owocuje różnymi pomysłami, a jednym z nich jest tzw. obywatelski przyjazd do powiatu jeleniogórskiego – mówił Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

To już trzecia wizyta gości z Aachen, którzy na własny koszt przyjechali na tydzień do regionu jeleniogórskiego, by zobaczyć okoliczne atrakcje, góry i zwyczaje. Plan wycieczki ułożył Wydział Promocji.

- Na początku wizyty goście zwiedzili m.in. kościółek Wang w Karpaczu, zamek Chojnik oraz Karkonoskie Centrum Edukacyjne w Szklarskiej Porębie. Odbyło się spotkanie w domu kultury w Mysłakowicach z mieszkańcami tej gminy, podczas którego mogli poznać ich działania kulturalne m.in. zespołu ludowego Szarotki, który wykonał również pieśń w języku niemieckim, czy Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów. Goście z Niemiec obejrzeli wystawę malarską i fotograficzną. Wieczorem nie zabrakło wspólnych tańców i śpiewów – powiedział Wiesław Dzierzba.

Z ponad 50-osobową grupą przyjechał wicestarosta powiatu Aachen Axel Hartmann wraz z małżonką, bratem i szwagierką, by pokazać również swojej rodzinie piękno Karkonoszy.

Warto zaznaczyć, że w przyszłym roku powiat jeleniogórski wraz z powiatem Aachen będą obchodzić 25-lecie współpracy. - Już 19. grudnia przyjeżdża kolejna delegacja z Aachen, tym razem z prezentami dla domów pomocy społecznej i domu dziecka w naszym powiecie – dodał Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group