• Zalogowanych: 7

Gorzów wyraźnie lepszy

Wtorek, 4 grudnia 2018, 20:52
Aktualizacja: 20:55
Juniorki starsze Wichosia Jelenia Góra nie powtórzyły sukcesu MKS–u MOS Karkonoszy, które pokonały drużynę z Gorzowa Wielkopolskiego. W meczu rozgrywanym kilka godzin później, w podobnych składach osobowych – podopieczne Tomasza Pawlikowskiego musiały uznać wyższość rywalek.

W ramach umowy szkoleniowej pomiędzy KS Wichoś a MKS MOS Karkonosze, jeleniogórskie koszykarki wspólnie walczą na parkietach od sekcji młodzieżowych po seniorki. Po zwycięstwie drużyny pierwszoligowej nad akademiczkami z lubuskiego, z tym samym zespołem (w podobnym składzie) zmierzyły się juniorki starsze pod szyldem KS Wichoś. Już w pierwszej kwarcie przewagę wypracowały sobie przyjezdne. W kolejnych odsłonach gorzowianki potwierdzały lepszą dyspozycję i wygrały różnicą 23 punktów.

KS Wichoś Jelenia Góra - ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski 64:87 (13:25, 26:28, 13:16, 12:18)
Wichoś: Lorenz 13, Gałka 10, Karaś 10, Prokop 6, Rybkiewicz 6, Hałubek 5, Kwietoń 5, Stefan 5, Michniewicz 2, Wałęska 2.
AZS: Keller 23, Potraca 15, W. Duchnowska 13, Szczęsna 10, Trzeciak 10, P. Duchnowska 9, Kielar 5, Dubaj 2, Kobylińska, Ruszkowska.

Było to ostatnie spotkanie w ramach rozgrywek wojewódzkich juniorek starszych, bowiem do rywalizacji przystąpiły tylko trzy zespoły. W efekcie wystarczyło pokonać MKS MOS Betard Wrocław, aby awansować do fazy centralnej. Z kompletem zwycięstw pierwsze miejsce zajęła ekipa z Gorzowa Wlkp., a na drugim miejscu znalazł się KS Wichoś, który zanotował 2 zwycięstwa z wrocławiankami oraz 2 porażki z gorzowiankami.