Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8703
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Gorzkie skutki słodkich kradzieży

Wtorek, 23 marca 2010, 17:51
Aktualizacja: 17:52
Autor: TEJO
Gimnazjaliści przez cztery dni w jednym ze sklepów samoobsługowych nakradli słodyczy, które są warte cztery i pół tysiąca złotych.

Do zdarzenia doszło w pobliskiej Złotoryi. Na pomysł wpadł jeden z nastolatków, który sprawdził, jak rozlokowane są kasy, kamery i ochrona. Do kradzieży wciągnął kolegę z klasy. Przez trzy dni nieletni wynosili ze sklepu dwa plecaki wypełnione słodyczami. Ich łupem padały markowe czekolady, batony, gumy do żucia, ciastka i cukierki – poinformowała miejscowa policja..

Kiedy już na koncie mieli sześć plecaków wypchanych słodkościami, wciągnęli do swojego „gangu” jeszcze jednego kolegę. Poszli do sklepu i tak jak zawsze zapakowali dwa pełne plecaki. Tak jak poprzednio przez nikogo nie zatrzymywani wyszli ze sklepu i poszli podzielić się łupami.

Kradzież wyszła na jaw dzięki informacji jednej z nauczycielek, która powiadomiła policję, że jeden z uczniów ma duże ilości słodyczy niewiadomego pochodzenia. Policjanci w trakcie przeszukania miejsc zamieszkania nieletnich zabezpieczyli część skradzionych słodyczy.

Nastolatkowie przyznali się do kradzieży. Odzyskany towar trafił na półki sklepowe, a sprawa nieletnich trafi do złotoryjskiego sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group