Sobota, 27 czerwca
26°C Jelenia Góra
reklamy

Gorzkie skutki słodkich kradzieży

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Gimnazjaliści przez cztery dni w jednym ze sklepów samoobsługowych nakradli słodyczy, które są warte cztery i pół tysiąca złotych.

Do zdarzenia doszło w pobliskiej Złotoryi. Na pomysł wpadł jeden z nastolatków, który sprawdził, jak rozlokowane są kasy, kamery i ochrona. Do kradzieży wciągnął kolegę z klasy. Przez trzy dni nieletni wynosili ze sklepu dwa plecaki wypełnione słodyczami. Ich łupem padały markowe czekolady, batony, gumy do żucia, ciastka i cukierki – poinformowała miejscowa policja..

Kiedy już na koncie mieli sześć plecaków wypchanych słodkościami, wciągnęli do swojego „gangu” jeszcze jednego kolegę. Poszli do sklepu i tak jak zawsze zapakowali dwa pełne plecaki. Tak jak poprzednio przez nikogo nie zatrzymywani wyszli ze sklepu i poszli podzielić się łupami.

Kradzież wyszła na jaw dzięki informacji jednej z nauczycielek, która powiadomiła policję, że jeden z uczniów ma duże ilości słodyczy niewiadomego pochodzenia. Policjanci w trakcie przeszukania miejsc zamieszkania nieletnich zabezpieczyli część skradzionych słodyczy.

Nastolatkowie przyznali się do kradzieży. Odzyskany towar trafił na półki sklepowe, a sprawa nieletnich trafi do złotoryjskiego sądu.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka