Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7123
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Góry zapraszają

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Niedziela, 15 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:12
Autor: TEJO
Dobre warunki dla narciarzy przyciągnęły w góry wielu miłośników białego szaleństwa. Ruch turystyczny jest duży. Widać, że zaczęły się zimowe ferie.

Można szusować po nartostradach w Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Lubawce, Dziwiszowie oraz w Świeradowie Zdroju.
– Narciarzom może przeszkadzać występujący miejscami zmrożony śnieg – mówi Piotr Lucerski, ratownik dyżurny karkonoskiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Więcej narciarzy i wzmożony ruch na trasach to sygnał dla policji górskiej. Podczas ferii funkcjonariusze w specjalnych patrolach na nartach będą częściej odwiedzać górskie stoki. Będą zwracali uwagę turystom, którzy jeżdżą brawurowo. Przypilnują także porządku w kolejkach do wyciągów.

W niedzielę w górach jest bardzo dobra widoczność i świeci słońce. Temperatura waha się od dziewięciu stopni mrozu do dwóch kresek powyżej zera.

Goprowcy ogłosili pierwszy, w rosnącej skali stopień zagrożenia lawinowego. Ale warunki dla pieszych turystów nie są łatwe. Szlaki są bardzo oblodzone, zwłaszcza ten, który wiedzie na Śnieżkę. Przed wędrówką ratownicy przypominają turystom o zabraniu odpowiedniego obuwia. Zalecają ostrożność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Alberto 15-01-2006 14:49
Byłem w Szklarskiej na nartach. Nartostrada przygotowana dość dobrze ale za to droga dojazdowa do wyciągu, czyli samo centrum są takie koleiny że tragedia, non stop wypadek. Ludzie jeżdżą po całej drodze, naprawde jest niebezpiecznie. Wstyd dla Szklarskiej że nawet o centrum nie dbają czyli o te tysiące ludzi przyjezdnych...
~rasputin 15-01-2006 14:50
Jeszcze daleko Szklarskiej do reszty świata a w szczególności do Czech. Polecam - stoki i drogi super :))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group