Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7734
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Góry są dla wszystkich

Wtorek, 25 maja 2021, 6:01
Autor: WAC
Karkonosze: Góry są dla wszystkich
Fot. Arkadiusz Lipin
Już wkrótce, trzeci rok z rzędu, osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny będą miały szansę wziąć udział w dziesięciu wycieczkach górskich po dolnośląskich Sudetach. Pierwsze wyprawy w ramach akcji „Łączą nas góry” mają wystartować w czerwcu.

Dotychczas z programu „Łączą nas góry” skorzystało łącznie 110 osób z niepełnosprawnościami i ponad 200 osób zdrowych. Będąca organizatorem akcji Fundacja Ładne Historie zapewnia uczestnikom profesjonalny sprzęt, wyszkoloną kadrę i wolontariuszy, dzięki czemu marzenia o górskich spacerach stają się realne. Od pierwszej odsłony projektu uczestnicy pokonali już ponad 260 kilometrów sudeckich szlaków.

Zapotrzebowanie na wycieczki stale rośnie – mówi Maria Zięba z Fundacji Ładne Historie. - Zgłaszają się do nas kolejne ośrodki i placówki, a także indywidualne osoby i rodziny, które chciałyby po raz pierwszy pójść z nami w góry. W tym roku planujemy ruszyć na znane i lubiane trasy, jak Rudawy Janowickie czy Polanka Bielawska, ale zaproponujemy też kilka nowych. Będą zarówno krótsze spacerowe trasy w pobliskich górach, jak i bardziej wyczynowe wyprawy. Wycieczki mają charakter integracyjny – udział w nich biorą zarówno osoby z niepełnosprawnościami, jak i osoby zdrowe. Chcemy też rozszerzyć ofertę o zajęcia wspinaczkowe dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera. Szykujemy również koncerty dla wybranych domów pomocy społecznej.

Zanim kolejni niepełnosprawni wyruszą w góry, trzeba zdobyć pierwszy szczyt – finansowy. Aby zorganizować 10 wycieczek, potrzeba 50 tysięcy złotych. Koszt każdej wyprawy waha się od 4 do 5 tysięcy złotych. Pomóc w ich przeprowadzeniu można wpłacając pieniądze przez stronę internetową https://ladnehistorie.pl/wesprzyj-nas/ lub dorzucać się do puszek zlokalizowanych w schroniskach górskich, m.in. w Andrzejówce, Zygmuntówce i na Wielkiej Sowie. Zbiórka potrwa do końca sierpnia.

Twoja reakcja na artykuł?

37
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
3
7%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
73
Tak, to odpowiedzialna praca
19%
Dostają trochę za dużo
19%
Dostają o wiele za dużo
25%
To oburzające ile zarabiają
37%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group