Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 7481
Zalogowanych: 30
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Góry nieba sięgające. Zbigniew Kulik sfotografował Karkonosze

Poniedziałek, 10 stycznia 2011, 8:36
Aktualizacja: 8:40
Autor: TEJO
KARPACZ: Góry nieba sięgające. Zbigniew Kulik sfotografował Karkonosze
Fot. Agrafka
W miniony weekend w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu odbył się wernisaż fotografii Zbigniewa Kulika „Karkonosze Zimą”, na których autor prac w niepowtarzalny sposób uchwycił zimową nastrojowość najwyższego pasma Sudetów.

Oglądając zdjęcia choć przez chwilę można poczuć potęgę i niesamowitość sił natury, zarówno piękno, jak i grozę nie tylko gór, ale również zimy. Zbigniew Kulik zna Karkonosze na wylot, gdyż fotografuje je od wielu lat. Aktualnie jest dyrektorem Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, gdzie wystawa ta była już prezentowana w 2007 roku.

Ponadto Zbigniew Kulik, poprzez zbiór fotografii, zachwycał pięknem Karkonoszy mieszkańców Reichenbachu w Niemczech, gdzie wystawa ta była prezentowana po raz pierwszy w 2006 roku w ramach obchodów „Dni Kultury Śląskiej”, w nastrojowym zamku Krobnitz. W zeszłym roku wystawa „zawędrowała” do Warszawy.
Wiele prac autora prezentowanych było także w Czechach, Danii, Francji, Niemczech, Rumuni, Serbii oraz innych krajach.

Czasami odrobina szczęścia pozwala na uchwycenie przyrody w ciekawym momencie. Ale, jak mówi sam autor, szczęście się ma, jak się do niego wychodzi, bowiem samo czekanie nie daje żadnych pozytywnych rezultatów.
Tematyką jego zdjęć często są różnorodne krajobrazy Karkonoszy, zarówno flora, jak i fauna, obiekty historyczne, zabytki oraz ludzi. Ostatnio fotografuje również ciekawe regiony europejskie.

Na wernisaż dotarli, między innymi, posłanka Elżbieta Zakrzewska, zastępczyni prezydenta Jeleniej Góry Zofia Czernow, ksiądz Edwin Pech (proboszcz Parafii Wang), były wojewoda jeleniogórski Jerzy Nalichowski,oraz wielu innych gości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
1072
Tak
81%
Nie
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego śnimy? Wpływ snu na życie
Rozmowy Jelonki
W sklepach mówią, że już tak jest, ale tak naprawdę jeszcze nie ma
 
Aktualności
Lada dzień zaczną spuszczać wodę w Pilchowicach
 
Czechy
Tunel, który przybliża Pragę
 
Aktualności
Bal charytatywny Fundacji im. J. Szmajdzińskiego
 
Aktualności
Pół miliona na Wieżę Książęcą
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group