Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 6550
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Góry Kultury pod Śnieżką

Środa, 10 grudnia 2014, 8:37
Aktualizacja: 8:43
Autor: Mea
Karpacz: Góry Kultury pod Śnieżką
Fot. UM Karpacz
– Góry Kultury były Górami Energii – mówił Ryszard Rzepczyński, wiceburmistrz Karpacza o Przeglądzie Twórczości Artystycznej Mieszkańców Karpacza. Impreza odbyła się w Hotelu Mercure Karpacz Resort.

Podczas przeglądu wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół w Karpaczu pod kierunkiem Małgorzaty Marciniak, która grała i śpiewała z ogromną pasją. Monika Burdelak zaśpiewała utwór Bruno Marsa „When I Was Your Man”. Nowością był występ Marka Czopka, który pokazał prawdziwy beat box. Tradycyjnie wystąpiły profesjonalnie przygotowane panie ze Złotej Aury, a także Chór Ekumeniczny, który ma już 18-letnie doświadczenie.

- Urszula Jonkisz zainscenizowała scenkę teatralną inspirując się tekstami Izydory Anny Pylińskiej. Cezary Kolenkiewicz wystąpił z własną satyrą, a Deer’s Delusions, czyli rodzeństwo Weronika (skrzypce) i Wojciech Kowal (akordeon) po mistrzowsku zagrali utwory Yanna Tiersena oraz Astora Piazzoli. Po raz pierwszy w Górach Kultury wystąpiła grupa taneczna New Age Dance oraz Siema – powiedziała Adriana Kurowska, p.o. kierownika Referatu Promocji Miasta.

Zespół Nie Jest Dobrze wprowadził w nostalgiczny nastrój, natomiast „wisienką na torcie” był gorący występ zespołu Mafi Furach, który już odnosi ogólnopolskie sukcesy na dużych scenach (m.in. Przystanek Woodstock) i programach muzycznych (Must be The Music 2014). Podczas ich występu zatańczyły dziewczyny z grupy Siema.

- Oprócz występów na scenie było można kupić regionalne produkty, m.in. miody, ceramikę artystyczną, liściaki, produkty ze starego drewna, grafiki i wiele innych prac wykonanych przez regionalnych artystów – dodała Adriana Kurowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group