Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 12570
Zalogowanych: 54
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gorąco w Cieplicach

Środa, 17 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 17 października 2007, 8:32
Autor: carioca
Jelenia Góra: Gorąco w Cieplicach
Fot. rylit
Za cztery lata popływamy w wodach termalnych.

W środku straszącej od lat 80-tych konstrukcji budynku, w którym miały powstać obiekty Uzdrowiska Cieplice, już za cztery lata z kąpieli w basenie z wodą termalną będą mogli skorzystać kuracjusze i zainteresowani. Sam gmach przestanie szpecić, a stanie się ozdobą tyłów cieplickiego zdroju. Środki na rozbudowę gmachu będą częściowo pochodziły z funduszy Unii Europejskiej.

To nie przedwyborcza propaganda sukcesu, ale zapowiedzi, które usłyszeliśmy podczas wtorkowego otwarcia Pawilonu Zdrojowego Jaś, który po gruntownym remoncie będzie udostępniony kuracjuszom, którzy leczą się w Cieplicach.

Tam właśnie Robert Moskwa pokazał podczas multimedialnej prezentacji, jak będą wyglądały wnętrza basenu. Zebrani mogli także obejrzeć projekty, które zawisły na ścianach otwartego obiektu.
Znalazła się tam również wystawa „Cieplice wczoraj i dziś” obrazująca uroki dawnego uzdrowiska.

Goście, pośród których znaleźli się przedstawiciele ministerstwa, samorządowcy i ludzie związani z uzdrowiskiem, obejrzeli wyremontowany pawilon zdrojowy, w którym przez lata mieścił się uzdrowiskowy szpital dziecięcy.
Uroczystość okraszono poczęstunkiem oraz obiadem w pawilonie Edward.

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
609
Pod domem/blokiem na parkingu
57%
W garażu
34%
W inny sposób
9%
 
Głos ulicy
Dzieci już dorosły, ale prezenty dostają
 
Warto wiedzieć
Polska – 120 miejsc, które warto zobaczyć. Jesteśmy i my
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Kultura
Liroy w Jeleniej Górze
 
Kultura
Jarmark KPN w Sobieszowie
 
Ciekawe historie i inne opowieści
Odczarować śmierć
 
Ciekawe historie i inne opowieści
Zamiłowanie do militariów przekazał mi ojciec
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group