Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14895
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gorąco, pięknie i poetycko na „Polanie”

Środa, 31 lipca 2013, 7:09
Aktualizacja: Czwartek, 1 sierpnia 2013, 7:53
Autor: Krystyna Pisarska
Region: Gorąco, pięknie i poetycko na „Polanie”
Fot. Gocanna Antosik
Wędrowny Przegląd Piosenki "Polana" to cykliczna impreza, której trzecia edycja zakończyła się w niedzielę (28.07. )nad ranem w Komarnie, przy Szałasie Muflon. Organizatorami jest grono zapaleńców, miłośników górskich wędrówek z gitarą. Większość z nic to młodzież w wieku 15–24 lata. Od grudnia ubiegłego roku działają jako Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości.

W ciągu dwóch niezwykle upalnych dni przeglądu wystąpili wykonawcy znani miłośnikom piosenki autorskiej, poetyckiej oraz turystycznej z całej Polski. W piątek można było posłuchać koncertów: ZaMałoPiwa, Piotra Płazy, Huncwot, Nad Porami Roku, Calcjumofolii. Na zakończenie wystąpił istniejący od 30 lat zespół Bez Jacka. Organizatorzy przygotowali dla solenizantów ręcznie wykonane upominki.

Drugiego dnia do południa odbył się Konkurs Piosenki Polanowej. Wystąpiło kilkunastu wykonawców, którzy zaprezentowali głównie autorskie utwory. Po występach konkursowych oraz przerwie ogłoszono wyniki. Pierwsze miejsce zdobył rewelacyjny zespół „Albo i Nie” z Siemianowic Śląskich. Drugie miejsce przyznano Joannie Kogut z Wrocławia, trzecie grupie „Projekt Laureaci” z Łodzi, natomiast wyróżnienia zespołom „Chcemy” z Kamiennej Góry oraz „Kanty Ronda” z Opola. Szczególnym upominkiem były szklane, niebiesko-zielone miniaturowe gitary przygotowane gratisowo przez zaprzyjaźnioną z „Polaną” artystkę Magdę Kuźniarz w jej pracowni Szklana Kuźnia w Wolimierzu. Przygotowania statuetek wspomógł kamieniarz Roman Markowski.

Koncerty sobotnie trwały również do późnych godzin nocnych, a po koncercie laureatów wystąpili: zespół Paraluzja (laureat ubiegłorocznej „Polany”), Na Odległość, Piotr Pieńkowski, Bieguni, Czarny Nosal, Basia Beuth z zespołem, Calcjumfolii oraz Caryna.

„Polana” to nie tylko koncerty. Ciąg dalszy śpiewania i słuchania następował przy ognisku, a także w mniejszych grupach muzykująco-improwizujących. Szczególne ciekawe efekty można było usłyszeć w wykonaniu duetów muzyków pochodzących z różnych zespołów.

Niesamowite upały sprawiły, że widzowie wykorzystywali każdy wolny skrawek cienia. Mimo to impreza została uznana przez nich za udaną, pojawiło się już sporo zapowiedzi, że odwiedzą „Polanę” za rok.
Impreza mogła się odbyć dzięki pozyskaniu środków finansowych z programu „Młodzież w Działaniu” finansowanego przez Komisję Europejską a także zadań w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz ze Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze. Przegląd wsparły również rozmaite instytucje i osoby prywatne: Związek Gmin Karkonoskich, Szałas Muflon, Stowarzyszenie „Pegaz”, Wydawnictwo „Plan”, Wydawnictwo „Ad Rem”, „Domicus”, Gmina Janowice Wielkie.

Kolejna „Polana” za rok. Przegląd znów powędruje w jedno z pięknych miejsc gminy Janowice Wielkie. Termin już można sobie rezerwować: 25-26 lipca 2014 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
443
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group