Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 2189
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gorące tańce w Parku Zdrojowym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 4 lipca 2009, 7:41
Aktualizacja: 7:42
Autor: Ania
Jose Torres w Jeleniej Górze tydzień temu podczas koncertu z okazji wyborów Miss Polonia Dolnego Śląska.
Fot. TEJO
Nie lada gratka czeka dziś na miłośników kubańskiej muzyki i tańca. 4 lipca o godzinie 17.00 w Parku Zdrojowym rozpocznie się Cieplicki Festiwal Tańca.

Gwiazdą wieczoru będzie Jose Torres, muzyk, pochodzący z Kuby. Na scenie występuje od ponad 25 lat, często pojawia się na niej z innymi artystami. Tworzył wspólnie z polskimi wykonawcami. Z jego udziałem powstało ponad pięćdziesiąt płyt i muzyka do filmów, takich jak „Krew i wino”, „Bandyta”, czy „Prawo ojca”.

Niezwykle utalentowany muzyk, zakochany w instrumentach perkusyjnych, od lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie na najpopularniejszego muzyka roku w kategorii "instrumenty perkusyjne", którą corocznie organizuje najstarsze i najbardziej renomowane czasopismo muzyczne „Jazz Forum”.

Gwiazdor znany jest także z programów telewizyjnych, takich jak „Egzotyczne lato z Tercetem” i „Wieczór z Jagielskim”, w których był kierownikiem muzycznym. Gościł wielokrotnie w talk show „Wieczór z Alicją”, „Wieczór z Wampirem”, „Podróże z Żartem”, „Mój Pierwszy Raz”, „Rozmowy w Toku”, „Bezludna Wyspa”, „Ring”, Europa da się lubić” oraz „Kuba Wojewódzki”.

Wydarzeniem była wydana w grudniu 2007 jego autobiografia zatytułowana „Salsa na wolności”. Natomiast w 2008 roku dokumentalistka Maria Zmarz – Koczanowicz na zlecenie Telewizji Polskiej wyreżyserowała film o Jose Torresie pod tytułem „Moja Kuba, moja Polska”. Od stycznia tego roku Jose prowadzi dwugodzinną audycję w Radiu Ram. Jest to program o muzyce kubańskiej. Artysta pełni także funkcję prezesa Fundacji „Sztuka Zdrowie Tolerancja”.

Prócz Jose Torresa i ConSONantes w Parku Zdrojowym wystąpi grupa Los Bomberos (Strażacy). Zespół istniejący od 2000 roku słynie z wykonywania latynoskich przebojów, którymi zjednał sobie polską publiczność. W ramach festiwalu zobaczymy także profesjonalny taniec brzucha, który dla jeleniogórzan wykona tancerka Samira. Występuje ona z wieloma muzykami, a obecnie związana jest z zespołami Danza del Fuego i Rumbero Flamenco. Dziś zobaczymy również egipskiego tancerza Kimo, młodych artystów z Białorusi znanych jako „Białe Skrzydła” oraz przedstawicieli Szkoły Tańca Kurzak–Zamorski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 4-07-2009 19:58
Los Bomberos teraz śpiewa, ale ta scena ustawiona w takim miejscu, że trzeba tam iść w gumowcach, aby to zobaczyć z bliska. Ja musiałam zmienić buty, bo całe w błocie.
~jelo. 4-07-2009 22:44
Pomysł świetny - nareszcie coś się działo w sennych Cieplicach, tylko informacja była niedokładna - widzowie którzy przyszli o 17 zobaczyc Jose Torresa zawiedli się, bo musieli czekać do 21. Na szczęście były inne atrakcje jak np. występ Samiry (bardzo udany) i "nauka salsy" prowadzona z estrady. Pogoda na szczęście dopisała! Więcej takich imprez, to może turyści i kuracjusze zaczną tłumnie przyjeżdżać do Jeleniej Góry - Cieplic
~BUby 14-07-2009 9:36
Ludziska Jak ktoś się spodziewa, że po miesiącu ulewnych deszczów bedzie biegał po suchej trawce - to ja takiego Ktosia nie rozumiem... Ja tam poszedłem w butach, które nie przemakały... i jakoś nie narzekałem :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group