Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7159
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gorąca sprawa

Czwartek, 5 kwietnia 2007, 0:00
Autor: DOB
Jelenia Góra: Gorąca sprawa
Fot. Krzysztof Knitter
Mieszkańcy największej spółdzielni mieszkaniowej będą mieli cieplej.

Rozpoczęły się przetargi dotyczące remontów budynków należących do Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Chodzi o docieplenie bloków.

– W tym roku chcemy wyremontować 17 bloków – mówi Tadeusz Mroczek, zastępca prezesa JSM. – Będą to m.in. budynki przy ul. Moniuszki 5 i 7, Elsnera 2, 4 i 6, Noskowskiego 6, Różyckiego 10, Transportowej 13, 13a, 15, 17.

Prace rozpoczną się w maju a zakończą w październiku. W wyłonieniu wykonawcy udział mają także mieszkańcy. Dwóch przedstawicieli każdego bloku uczestniczy w komisji, która wyłania zwycięzcę. – Będą oni obecni także przy przyjmowaniu rozliczenia za wykonaną pracę – zapewnia Tadeusz Mroczek.

Łączna wartość tegorocznych remontów to ok. 6 milionów złotych. Z tego 30 procent to środki spółdzielni, resztę pokryją jej członkowie. Opłaty zostaną im rozłożone na raty, na 5 – 7 lat.

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa w minionych dwóch latach wyremontowała 39 bloków. Jak twierdzi prezes, efekty są znakomite.
– Oszczędności na ogrzewaniu sięgają nawet 30 procent – mówi. – Ludzie mniej płacą za ogrzewanie, dlatego też koszty związane z termomodernizacją nie są dla nich tak bardzo odczuwalne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group