Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8476
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Gorąca” nimfa zamiast "ptako–delfinów"

Środa, 17 czerwca 2009, 14:29
Aktualizacja: Sobota, 20 czerwca 2009, 15:15
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: „Gorąca” nimfa zamiast "ptako–delfinów"
Fot. rylit
W miejscu starej zdewastowanej i zlikwidowanej kilka lat temu zewnętrznej pijalni w kształcie rzeźby bliżej nieokreślonych stworów (dla jednych ptaków, dla innych – delfinów), w ciągu dwóch dni została zamontowana fontanna: pijalnia. Rzeźba nimfy już wzbudziła duże zainteresowanie kuracjuszy i mieszkańców Cieplic.

– To nie jest w zasadzie fontanna, a pijalnia zewnętrzna i będzie uzupełnieniem istniejących już dwóch pijalni, pierwszej mieszczącej się w holu głównym zdroju i drugiej mieszczącej się przy wejściu do zakładu przyrodo- leczniczego ,gdzie istnieje możliwość pobierania wody zdrojowej do większych pojemników – mówi Robert Moskwa, członek zarządu ds. marketingu Uzdrowiska Cieplice.

Dzięki współfinansowaniu tego projektu przez władze miasta wodę będzie można nabierać za darmo. – Projekt fontanny-pijalni opracowała Maria Bor artystka rzeźbiarz (jest również autorką popiersia jelenia na placu Ratuszowym). a zmontowała go w ciągu dwóch dni firma Fontanny z Kamienia z Ciasnej.
– Rzeźba przedstawia nimfę wodną „Zdrój” i mamy nadzieję, że stanie się ona symbolem Cieplic, będzie
kojarzona z królową Marysieńką – dopowiada R. Moskwa.

Tak szybki montaż był możliwy dzięki istniejącemu przyłączu wody po poprzedniej pijalni. Zamontowanie fotokomórek przy trzech kranach pozwoli na oszczędności wody leczniczej. Pijalnia jest monitorowana przez system kamer Cieplickiego zdroju co powinno ją ustrzec przed działaniem wandali czy pospolitych złodziei.

Miejmy nadzieję ,że bezpieczeństwo obiektów w całych Cieplicach zwiększy planowany miejski system monitoringu. Przy pijalni powstanie również tablica informacyjna w trzech językach określająca właściwości lecznicze i skład mineralny wody z tego ujęcia. Projekt został zrealizowany przez Urząd Miasta Jelenia Góra a uzdrowisko dostarcza wodę mineralną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
182
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
24%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group