Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7362
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Golfiści mają strzelnicę

Wtorek, 29 maja 2018, 7:08
Aktualizacja: Środa, 30 maja 2018, 6:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Golfiści mają strzelnicę
Fot. Przemek Kaczałko
Gdy grupa zapaleńców zbierze się, przedstawi pomysł, a władze miasta nie przeszkodzą, a wręcz pomogą – to na zdegradowanym terenie można coś zmienić. Taką właśnie drogę przebyli członkowie Golf Club Jelenia Góra, którzy 27 maja otworzyli oficjalnie strzelnicę służącą do treningów dyscypliny sportu, która w 2016 roku wróciła do kalendarza Igrzysk Olimpijskich.

Kilka lat temu rozpoczęli przygodę z golfem przy wiadukcie, w okolicy Alei Jana Pawła II. Z czasem pojawił się pomysł zagospodarowania rozległego obszaru po dawnym wysypisku śmieci w okolicach dawnego Urzędu Skarbowego przy ul. Wolności. Dzięki pozytywnej decyzji radnych wydzierżawili ten teren i od niespełna roku krok po kroku starają się tam stworzyć pole golfowe z prawdziwego zdarzenia.

Póki co, udało im się przygotować strzelnicę, która będzie doskonałą bazą do treningów. W kolejnym etapie chcą utworzyć trzy dołki, a docelowo dziewięć, więc będzie można tam rozgrywać prawdziwe turnieje. - Od lat 60. do 1980 roku było tu wysypisko śmieci. Mieszkałem obok i w dużej mierze odczuwałem skutki Celwiskozy i wysypiska - wspomina Edward Ostrowski, prezes klubu golfowego.

Strzelnica golfowa służy do ćwiczenia uderzeń na odległość i odpowiedniego kierunku na przestrzeni 2,5 ha (długość od miejsca uderzenia to 250 metrów). Pasjonaci golfa chcą zbudować domek klubowy, są też miejsca parkingowe w cieniu, a do pola można dojechać ulicą Golfową (zjazd z Wolności przy dawnym salonie samochodowym) - nową nazwę dla dotychczas bezimiennej drogi nadali podczas ostatniej sesji jeleniogórscy radny, którzy przychylili się do wniosku członków klubu. W pobliżu strzelnicy jest wyznaczone miejsce do treningów patowania, czyli ostatniego uderzenia, gdzie trawa będzie miała długość 2 mm. Będą też oczka wodne, bunkier piaskowy i wiele innych przeszkód, typowych dla pola golfowego. W sumie stowarzyszenie wydzierżawiło 15,5 ha terenu, co z dwoma enklawami prywatnymi daje niemal 20 ha.

- Plan jest taki, że jesienią zaczniemy robić kolejne elementy. Będą to trzy pełne dołki. Golfiści sukcesywnie będą zagospodarowywać kolejne hektary, a inwestycje przeprowadzają głównie ze składek członkowskich. W planach jest także szkolenie dzieci i młodzieży. - Może się uda już od września br. Mam licencję instruktora. To podstawa, aby dzieci uczyć - powiedział Edward Ostrowski, który zaprasza wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w golfie. - W każdą środę od godz. 15:00 i niedzielę od 16:00 można pojawić się na strzelnicy - zachęca prezes Golf Club Jelenia Góra. Z kolei we wrześniu planowana jest kolejna impreza, przy wparciu Urzędu Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group