Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5532
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goła stopa przed sądem

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 26 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 26 września 2007, 10:27
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Marian Zagórny zdjął but, skarpetkę i oparł nogę na sędziowskim stole.

Rolnik wiecznie protestujący, który ostatnio się uspokoił, wciąż ma kłopoty z wymiarem sprawiedliwości. Przeciwko niemu ciągle toczy się sprawa o wysypywanie zbóż, do którego doszło w 1999 roku. Zajmuje się nią Sąd Rejonowy w Kłodzku.

Mieszkający w podjeleniogórskiej Rybnicy Zagórny kilka razy – jak się usprawiedliwiał, z przyczyn zdrowotnych – nie stawił się na rozprawie. Do wtorku, kiedy to wszedł do kłodzkiego sądu. Tam w nietypowy sposób pokazał, dlaczego nie mógł zeznawać w lipcu.
Obnażył stopę i położył nogę na sędziowskim stole. Miał amputowany palec, stąd absencja w lipcu.

Sędzia okazał się nieprzejednany. Wyznaczył biegłego lekarza, który zbada Zagórnego i stwierdzi, czy szef rolniczej „Solidarności” może przychodzić do sądu.

Marian Zagórny stwierdził, że cała rozprawa jest farsą i nie zamierza w niej uczestniczyć, bo jest chory. Może zostać do sądu doprowadzony siłą. Zagórny już siedział w więzieniu aresztowany za swoje manifestacje w 2000 roku. Wyrok został jednak w geście łaski zawieszony przez ówczesnego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego.

O Marianie Zagórnym pisze dzisiejsze Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~Janek 26-09-2007 8:10
na chamie nawet poznał się Sąd w Kłodzku.
~hugo 26-09-2007 8:59
do kamieniolomow z nim to nie bedzie kozaczyl d...l
~kamkrys 26-09-2007 9:15
poznałam go, bardzo sympatyczny i równy gość.Fakycznie jest chory i choroba mu dokucza. Uważam, że cierpliwie znosi dolegliwości.
~do Janek 26-09-2007 9:34
Znasz Go ze nazywasz Go chamem?a moze nigdy nie zasowales w polu i nie wiesz jak ciezko maja rolnicy.Znalaz sie tylko jeden czlowiek ktory stana za rolnikami.A ty masz czelnosc nazywac Go chamem.Wstyd!!!!!
~rycerz 26-09-2007 10:19
Dlaczego ten świr do dnia dzisiejszego nie zaplacil za wyrządzone szkody z wlasnej kieszeni , i nie zostal ukarany kilku letnią paką polączoną z calodzienni robotami np.w Bieszczadach.Co to za kompromitacja wymiaru sprawiedliwości!
~mewa 26-09-2007 10:28
Chory to no jest ! ma potężny niedorozwój umyslowy, ale to nie oznacza że nie może siedzieć w odosobnieniu w pudle i obowiązkowo musialby zarabiać na wlasne utrzymanie strugając miotly brzozowe do zamiatania ,to będzie zajęcie na miarę jego możliwości..
~do janka 26-09-2007 11:08
Hans, co Go wyzywasz esesmańcu. Leć lepiej zagłosuj na pis.
~przypomnieli sobie 26-09-2007 11:52
przed wyborami o głosach rolników
~przypomnieli sobie 26-09-2007 11:53
przed wyborami o głosach rolników
~nicpoń 26-09-2007 11:55
A dla mnie gościu jest ok, i znając obecną sytuację i postawę wymiaru sprawiedliwości to i tak im "mało" pokazał... ;–)
~Iza 26-09-2007 12:07
Czy on tej działalności nie uprawiał aby na spółkę z Lepperem? Różnie się losy układają ludziom ...
~bambino do rycerz 26-09-2007 12:29
a powiedz mi jakie On cie wyzadzil szkody za co ma zaplacic za walke z niesprawiedliwoscia.za co ma byc ukarany.ciebie przydalo by sie wyslac na roboty moze bys zobaczyl co to ciezka praca.
~do bambino 26-09-2007 14:30
On zniszczyl cudzą wlasność a to w państwie prawa ma być świętością nie mieszka przecież w Kamerunie, zwlaszcza że mógl na znak swojego protestu poprzewracać wlasne zagrody wysypać zboże ze stodoly i wymierzać na swojej posesji sprawiedliwość w/g wlasnego uznania i wiedzy prawniczej.A do napadania na cudzą wlasność i jego niszczenia – to wara , za to powinien dostać cięgi aż będzie mial dupę fioletową. Może w jego rodzinie i zagrodach jest taki zwyczaj że sobie wzajemnie przewalali zbiory i stogi ,wywracali nieruchomości. Szkoda że niektórzy jeszcze się nie scywilizoawli i tej prostej relacji demokratycznej nie rozumieją.Dlatego powinien być tak ukarany aby inni wiedzieli że cudzego się nie dotyka, nie rusza i nie niszczy bo to święta zasada poczucia wlasności i prawa. Po prostu nie można się pchać jak świnia w cudze pomidory.Rozumieja to Skandynawowie , Niemcy , Szwajcrzy – ale Polak i Rusek ma z tym pojęciem ogromne klopoty. Dlatego tez mamy na zachodzie wyjatkową opinię zlodzieji , bandytów, pijakow i brudasów.Każdego tygodnia prasa zachodnia o tym pisze ostatnio o polskich bandytach Angli , zlodziejach w Danii, wlamywaczach w Austrii– a zaczyna się od takich wysypków jak bezkarny cwaniaczek Zagórny. I należy to skutecznie tępić.On nie musi osobiście mi wyrządzić szkody – ale on zlamal prawo w moim państwie.
~bambino 26-09-2007 15:08
zlamal prawo w slusznej sprawia zlamal prawo w obronie rolnikow.idz popracuj rok tak jak pracuje rolnik cale zycie zobaczymy czy wytrzymasz chociaz tydzien.jeden odwazny czlowiek sie temu przeciwstawil.szkoda ze takich ludzi jest tak malo a takich jak ty zbyt wiele.
~Milka 26-09-2007 18:02
Ludzie wypisujący te bzdury,w których nazywają Zagórnego chamem i tym podobne rewelacje albo nie maja pojęcia o jego działalności albo są wyznawcami "jak większość społeczeństwa" w naszym kraju(jak wynika z sondaży) jednej partii politycznej, której jedynym celem jest krytyka "normalnych,uczciwych obywateli"!!!Jak można porównywać człowieka, walczącego w obronie i imieniu rolników,zwracającego uwagę społeczeństwa i ślepych ludzi "u władzy" na problemy "wsi" z bandytą, złodziejem czy pijakiem???Ludzie!!!Zastanówcie się i przea...lizujcie jego pracę a potem się wypowiadajcie, tylko proszę z sensem!!!Ten człowiek z Lepperem nie ma nic wspólnego!On to co robił i mimo poważnej choroby robi nadal,robi dla ludzi,nie pieniędzy,czy stanowisk.Znam jego, znam jego rodzinę i oburzają mnie komentarze,które ktoś pisze w oparciu....no właśnie o co?... Więcej pokory i wyrozumiałości dla społeczników życzę!!!
~Tomy M. 26-09-2007 18:57
Prawnicy od siedmiu boleści. Zagórnemu do pięt nie dorastacie i to właśnie pokazywał Sędziemu po ściągnięciu buta. Niedobrze się robi gdy czytam tutejsze komentarze komuchów Czerwonej Doliny.
~XaD 26-09-2007 19:17
Chamstwa i prostackiego zachowania nic nie tłumaczy, więc odpuście sobie te teksty o szlachetności i odwadze p.Zagórnego. Mam nadzieje, że facio zaliczy solidny wyrok na który zasługuje jak każdy przestępca.
~aaa 26-09-2007 21:49
Może i zasługuje, może jest przestępcą, ale nie Tobie to oceniać, facio.
~z13 26-09-2007 22:38
zagorny tak trzymaj facet ma charakter i walczy nie o swoje a wy co tylko atakowac w cieplych papciach przed TV
~ do próznego bambino i zakręconej milki 26-09-2007 23:15
Bambino – ile Ty masz oddzialów szkoly, bo Twój poziom wiedzy , myślenia mnie przeraża – co to znaczy zlamal prawo w slusznej sprawie ! to znaczy że stal się przestępcą w slusznej sprawie !Ale jakiej i czyjej ! A po drugie ktoś byl wlascicielem i zakupil surowiec dla wlasnego celu i interesu oraz planu produkcyjnego naprzyklad , a taki bęcwal Zagórny jego cykl produkcyjny zepsuje , uszkodzi bo zdewastuje jego transport surowca, bo ma w tym swój interes i cel – a dokladnie a...logia tego wysypywanego zboża jest ,gdyby np. na Zagórnego transport świniaków do rzeżni napadlo kilku zbirów i świnie by wyniszczyli i uszkodzili w slusznej sprawie w imię wlasnej sprawiedliwości.Co o tym by sądzono lącznie z Zagórnym ! A po trzecie to ja mam 19 hektarów ziemi i doplaty z unii – o pracy na roli to możemy porozmawiac i o wydajności z hektara w Holandii gdzie pracowalem.Więc nie pieprz o pracy na roli.A czemu Zagorny się przeciw stawil – lamaniu prawa i glupocie , zapomnial że komuna już dawno minela ,bo za komuny dostalby dychę do natychmiastowej odsiadki i to we Wronkach. Jaki to bohater Zagórny to po prostu blazen dla poklasku, którego powinno przedstawiac się w szkole dzieciom jako naturalne tolerowane po katolicku wyrzutki spoleczne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group