Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8159
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Gobelinowe pejzaże nad Jedlicą

Poniedziałek, 19 września 2011, 8:30
Aktualizacja: 8:30
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: Gobelinowe pejzaże nad Jedlicą
Fot. Archiwum
Kolejnym dolnośląskim wydarzeniem artystycznym towarzyszącym 38. Festiwalowi Sztuki Włókna Na Dolnym Śląsku XXXVIII Międzynarodowemu Sympozjum Sztuki Włókna „Warsztat Twórczy – Kowary” w Kowarach jest wystawa tkactwa autorstwa Ewy Elżbiety Piss „Pejzaże”. Można ją podziwiać we wnętrzu Domu Tradycji Miasta Kowary.

Wystawy prezentujące tkaninę artystyczną, oraz spotkania autorskie z lokalną społecznością objęły swym zasięgiem muzea i galerie w wielu miastach w kraju i za granicą. Należą do nich również: Jelenia Góra, Karpacz, Kowary i Szklarska Poręba. Celem jest zaprezentowanie najnowszych dokonań w dziedzinie tkaniny unikatowej małego formatu. Festiwal Sztuki Włókna obejmuje wszystkie działania twórcze odbywające się podczas dwutygodniowego pobytu artystów na Międzynarodowym Sympozjum „Warsztat Twórczy - Kowary” w Kowarach.

W Domu Tradycji Miasta Kowary można od kilku dni oglądać wystawę tkactwa artystycznego Ewy Elżbiety Piss „Pejzaże”. Na ekspozycję składają się tkaniny wykonane techniką klasycznego gobelinu. Ukazują one zapamiętane pejzaże miejskich przestrzeni z urokami zabytkowej architektury, a także reminiscencje z wakacyjnych wędrówek górskimi szlakami.

Ewa Elżbieta Piss jest członkiem grupy tkackiej „Wątek”, z którą brała udział w licznych wystawach na terenie kraju. Jej dzieła znajdują się w zbiorach prywatnych oraz obiektach publicznych w kraju i za granicą. Autorka wystawy interesuje się także innymi technikami artystycznymi m.in. batikowaniem na jedwabiu z roślinami.

Wśród przybyłych gości na wernisażu byli obecni m.in.: kandydat Platformy Obywatelskiej do Senatu RP Józef Pinior i wicestarosta jeleniogórski Andrzej Więckowski. Wystawa można oglądać do 24 września br. w Domu Tradycji Miasta Kowary przy ul. Górniczej 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group