Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9053
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Gminne dożynki w Mysłakowicach

Wtorek, 14 września 2021, 6:36
Autor: WAC
Mysłakowice: Gminne dożynki w Mysłakowicach
Fot. WAC
Bogatą oprawę miały tegoroczne dożynki gminy Mysłakowice, które odbyły się wczoraj (12.09) w parku królewskim w Mysłakowicach.

W trakcie wczorajszego święta plonów nie zabrakło obrzędów związanych z zakończeniem żniw. Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Potem był korowód dożynkowy, przekazanie na ręce wójta gminy Michała Ormana przez starostę i starościnę dożynek bochna chleba wypieczonego z tegorocznego zboża oraz konkurs wieńców dożynkowych przygotowanych przez sołectwa. Jury konkursu najwyżej oceniło instalację dożynkową w kształcie domu tyrolskiego przygotowaną przez sołectwo Mysłakowice. Na scenie prezentowały się lokalne zespoły ludowe.

Organizatorzy festynu towarzyszącemu dożynkom czyli Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury, zadbali o dobrą zabawę dla uczestników. Na dzieci czekały: dmuchańce, przejażdżki konne i bryczkami, zagroda ptactwa, przejazdy drezyną elektryczną, ekspozycja fiata 126 p, kreatywne warsztaty z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Kołem Gospodyń Wiejskich Wojanów – Bobrów, gry i zabawy z lat 70 i 80 z ZHP

Muzycznie imprezę oprawiły koncerty duetu „My Dwie” z gośćmi, z zespołów Antares i Inwazja Hitów. Nie zabrakło także pokazu tańca przygotowanego przez Szybiak DANCE Studio. Na finał zaśpiewała gwiazda imprezy czyli Cleo.

Dożynkom towarzyszyły dwa bardzo ważne wydarzenia: wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek nowej szkoły podstawowej w Mysłakowicach oraz przekazanie sztandaru dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomnicy.

Z roku na rok rolników w naszej gminie jest coraz mniej – mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. Brakuje nowych rolników, a ci starsi sprzedają swoje gospodarstwa, choć są takie, które przechodzą z pokolenia na pokolenie. Dominującym kierunkiem rozwoju gminy staje się obsługa ruchu turystycznego. Staramy się jednak pamiętać o rolniczym trudzie i co roku organizujemy dożynki gminne, a w niektórych miejscowościach dożynki sołeckie. Z okazji święta plonów życzę rolnikom dużo zdrowia, wytrwałości oraz jak najmniej nieszczęść związanych z pogodą - dodał wójt.

Twoja reakcja na artykuł?

33
77%
Cieszy
1
2%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
6
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group