Wtorek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 11092
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Komarno: Gmina zapomniała o Spacerowej?

Piątek, 2 lipca 2021, 6:00
Autor: WAC
Komarno: Gmina zapomniała o Spacerowej?
Fot. MT
Wracamy do tematu fatalnej jakości nawierzchni ulicy Spacerowej w Komarnie. Mimo że od poprzedniej naszej publikacji na ten temat minęło już kilka miesięcy, to stan tej drogi, będącej własnością gminy Janowice Wielkie, w żaden sposób nie uległ poprawie, a wręcz po ostatnich ulewach jeszcze się pogorszył.
Sprawa fatalnego stanu nawierzchni ul. Spacerowej, która stanowi drogę dojazdowa do kilku domów zamieszkałych przez około 30 rodzin, ciągnie się już od wielu lat - mówią mieszkańcy Komarna. - Jeszcze za poprzedniego wójta obiecywano nam, że droga zostanie wyremontowana. Potem władza się zmieniła i temat ucichł. Wiecznie słyszymy, że gmina nie ma pieniędzy tymczasem po każdej ulewie na drodze tworzą się ogromne koleiny. Dlatego regularnie musimy wymieniać uszkodzone części w naszych autach, a o przejściu drogą po deszczu nie ma nawet mowy. Trzeba mieć kalosze, a na przystanku autobusowym trzeba je zmieniać na inne obuwie.

Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy nie kryją swojej irytacji brakiem jakichkolwiek działań urzędników w celu poprawy jakości drogi dojazdowej do ich domów. Co więcej, mają wrażenie, że są traktowani po macoszemu.

W naszej gminie, a nawet wsi nie brakuje dróg, które są remontowane a nawet robione od podstaw - mówią rozżaleni. - Ale są to głównie drogi prowadzące do nowych domów lub działek budowlanych. Tymczasem o nas zapomniano, a przecież jak wszyscy płacimy podatki. Jeśli gmina nie ma pieniędzy na gruntowny remont drogi to może co jakiś czas można by nam przywieźć tłucznia i sami we własnym zakresie zasypiemy dziury. Byłoby to dla nas nie pierwszyzna, gdyż i teraz staramy się jakoś radzić. Ostatnio, na przykład sąsiad, który remontuje mieszkanie zasypał ubytki w jezdni gruzem.

Jak informuje skarbnik gminy Janowice Wielkie Robert Gudowski - samorząd ostatnio starał się o uzyskanie dofinansowania na remont ul. Spacerowej w Komarnie ze źródeł zewnętrznych. Niestety staranie te nie zakończyły się powodzeniem.

Gmina Janowice Wielkie w naborze na wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin, z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej, złożyła trzy wnioski, w tym na ul. Spacerową w Komarnie - wylicza R. Gudowski. - Niestety w tym naborze gmina nie uzyskała dofinansowania na żaden ze złożonych wniosków. W tegorocznym budżecie nie ma zabezpieczonych środków, by wykonać to zadanie ze środków własnych. W przypadku pojawienia się możliwości uzyskania dofinansowania do tego zadania, wniosek będzie ponownie składany.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
8
30%
Hahaha
1
4%
Nudzi
2
7%
Smuci
13
48%
Złości
3
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
246
1 Bezpartyjni Samorządowcy
6%
2 Trzecia Droga 2050
3%
3 Nowa Lewica
9%
4 Prawo i Sprawiedliwość
23%
5 Konfederacja
10%
6 Koalicja Obywatelska
44%
7 Polska Jest Jedna
2%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
0%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
1%
10 Normalny Kraj
2%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – pokaz laserów – widok z drona!
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 2.10.2023
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % S3
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group