Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8792
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Gmina przyjmuje wnioski o dopłaty

Poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 12:40
Autor: WAC
Mysłakowice: Gmina przyjmuje wnioski o dopłaty
Fot. WAC
W Urzędzie Gminy w Mysłakowicach ruszył nabór wniosków od właścicieli domów i mieszkań oraz wspólnot zainteresowanych uzyskaniem dopłat do wymiany źródeł ciepła na bardziej ekologiczne.

Zainteresowanie mieszkańców gminy uzyskaniem dopłaty jest duże. Według szacunków, do samorządu może wpłynąć nawet ponad 200 wniosków. Będą one przyjmowane do 30 kwietnia.

W tegorocznym budżecie gminy na ten cel przeznaczono pulę 100 tysięcy złotych, ale to nie jest suma zamknięta, gdyż gmina aby zaspokoić zapotrzebowanie mieszkańców na realizację kolejnych dopłat może zaciągnąć pożyczkę w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska.

Dotacja dla zainteresowanych będzie przydzielana w wysokości do połowy poniesionych kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej, niż: dla domu jednorodzinnego – 10 tysięcy złotych, dla mieszkania w budynku wielorodzinnym – 7 tys. zł. W przypadku kotłowni zasilającej w ciepło budynek wielorodzinny limit kosztów kwalifikowanych określony będzie w oparciu o liczbę obsługiwanych mieszkań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
794
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group