Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 3789
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Gmina dołoży pół miliona

Piątek, 10 sierpnia 2018, 7:19
Aktualizacja: Sobota, 11 sierpnia 2018, 6:54
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Gmina dołoży pół miliona
Fot. Użyczone
Na nadzwyczajnej sesji zebrała się Rada Gminy Janowice Wielkie. Najistotniejszą decyzją było wyrażenie zgody na przekazanie ponad pół miliona złotych jako wkład własny gminy w remont drogi powiatowej Radomierz – Janowice Wielkie.
- Uchwała dotycząca porozumienia z powiatem nie wzbudziła żadnych kontrowersji i zapadła jednogłośnie – mówi przewodniczący Rady Gminy w Janowicach Wlk. Paweł Pawłowicz. - Wszyscy z utęsknieniem czekamy na wyremontowanie tej znajdującej się w fatalnym stanie drogi. Co ważne, w trakcie rozmów wywalczyliśmy wybudowanie chodników w Janowicach Wlk., od skrzyżowania przy Szkole Podstawowej do cmentarza i dalej do przystanku pod Szpitalem Rehabilitacji oraz w Radomierzu od parkingu pod Wieżą Widokową do skrzyżowania z drogą krajową nr 3.

Kwota 527 tysięcy złotych zadeklarowana przez radnych w większości pochodzi ze środków, które były wcześniej zarezerwowane w budżecie na realizację innych inwestycji. Ich przesunięcie było możliwe, gdyż gmina dostała wyższą niż się spodziewano kwotę dotacji na remont ul. Partyzantów, zaś budowa nowego przedszkola w tym roku nie wyjdzie poza fazę projektową.

Twoja reakcja na artykuł?

36
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
8%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
9
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group